Najważniejszy sprawdzian drugoklasistów

Strefa FM Środa, 16 marca 20162
Ponad 350 młodych pływaków rywalizowało we wtorek podczas jednego z półfinałów Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Pływaniu Klas Drugich, który zorganizowano na piotrkowskiej pływalni przy ulicy Belzackiej. Dla tych młodych pływaków to był pierwszy poważny start.
Bartosz Morawiec, reprezentant UKS Wiking Radomsko zdobył złoty medal w wyścigu stylem grzbietowym.Bartosz Morawiec, reprezentant UKS Wiking Radomsko zdobył złoty medal w wyścigu stylem grzbietowym.

O zwycięstwo i awans do finału walczyli reprezentanci 15 klubów z całego województwa, było ich tak wielu, że imprezę podzielono na dwa etapy. Część zawodników wystartowała we wtorek w Łodzi, a pozostali przyjechali w środę do Piotrkowa. Młodzi pływacy rywalizowali na trzech dystansach: 25 metrów stylem grzbietowym, 25 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem motylkowym.

Wśród uczestników nie mogło oczywiście zabraknąć gospodarzy. Jak podkreślał trener piotrkowskich "delfinków" ta grupa już teraz jest bardzo mocna.

- Wystawiliśmy 21 zawodników i zawodniczek, najlepiej zaprezentowali się Magdalena Stanihauser, która zajęła 4. miejsce w wyścigu na 25 metrów stylem grzbietowym, w tym samym wyścigu, ale wśród chłopców 5. miejsce zajął Radosław Książczak, natomiast 6. miejsce w wyścigu na 25 metrów stylem dowolnym zajęła Lena Gruszka - powiedział Robert Bednarek, trener UKS Delfin Piotrków Trybunalski.

Tym razem medale zdobywali inni, między innymi Bartosz Morawiec, reprezentant radomszczańskiego Wikinga, który wywalczył złoty medal w wyścigu stylem grzbietowym z czasem 20,72.

Najlepsi drugoklasiści zmierzą się w finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego, który odbędzie się w kwietniu lub w maju w Kleszczowie.