ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najważniejsze meble w pokoju nastolatka. O czym pamiętać?

Środa, 21 października 2020 808
Każdy nastolatek ma oczekiwania dotyczące urządzenia swojego pokoju. Młody człowiek potrzebuje wyrażenia własnej indywidualności, dlatego pomieszczenie powinno być dostosowane do jego potrzeb. Należy jednak zwrócić uwagę na funkcjonalność wyposażenia. Jakie meble mają największe znaczenie? Jak zaaranżować wygodne wnętrze?

 

Łóżko – mebel nie tylko do spania

 
W przypadku nastolatków łóżko stanowi jeden z kluczowych elementów wyposażenia. Musi być wygodne, aby zapewnić dobry sen, który jest niezbędny młodym ludziom intensywnie rozwijającym się w tym okresie. Bez głębokiego snu maleje też odporność na stres i obniża się poziom koncentracji niezbędny do nauki. Ponadto trzeba wziąć pod uwagę, że meble młodzieżowe są wykorzystywane nie tylko zgodnie z ich głównym przeznaczeniem. Łóżko to miejsce, w którym nastolatkowie czytają, a nawet się uczą. Podczas wizyt znajomych służy również za siedzenie dla nich. Aby spełniało swoje funkcje, powinno mieć przynajmniej 90 cm szerokości. Standardowa długość łóżek to najczęściej 200 cm. Trzeba zadbać, aby było dobrze oświetlone – podczas czytania nastolatek nie powinien męczyć wzroku, więc musi być odpowiednio ustawione i wystarczająco jasne. Pokój nastolatka najlepiej wyposażyć w meble młodzieżowe drewniane w jednolitym stylu. Najlepiej sięgnąć po linię mebli jednego producenta. Obok łóżka powinna stanąć szafka nocna lub stolik, na który będzie można odłożyć drobiazgi takie jak telefon lub książka. Jeżeli zostanie podjęta decyzja o zakupie szafki, to należy zwrócić uwagę, aby miała szuflady do przechowywana podręcznych rzeczy.

 

 

Miejsce do nauki – biurko jako punkt centralny

 
Wszystkie meble dla nastolatków powinny mieć praktyczny wymiar. Biurko stanowi centralne miejsce do nauki, ale również jest wykorzystywane do grania na komputerze, korzystania z Internetu w celach rozrywkowych i realizacji rozmaitych hobby. Musi być odpowiednio duże, aby nie było problemu z wstawieniem komputera lub laptopa. Wystarczająca ilość przestrzeni to taka, aby również z łatwością rozłożyć zeszyty i książki. Pod biurkiem lub w jego pobliżu przyda się szafka lub kontener z szufladami. Jeżeli biurko nie jest wyposażone w szafkę, odpowiednim rozwiązaniem będzie model na kółkach, który bez problemu można przestawiać i łatwo wsunąć pod biurko. Wygodne meble drewniane młodzieżowe i oryginalne rozwiązania umożliwiające zagospodarowanie małego pokoju znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-nastolatka/. Pamiętaj, że dla zachowania prawidłowej postawy ciała niezbędne jest również odpowiednie krzesło lub fotel. Dostosowane wysokością do biurka i wzrostu nastolatka uchroni przed bólami pleców oraz nadmiernym zmęczeniem.

 


Stylistyka i jakość wykonania mebli

 
Moda na minimalistyczny design nie przemija, dlatego wybierz meble młodzieżowe nowoczesne, których uniwersalna stylistyka pozwala na dopasowanie do różnorodnych aranżacji według uznania nastolatka. Lekkie i proste konstrukcje nie przytłaczają małych wnętrz. Jasna kolorystyka sprawia, że meble drewniane młodzieżowe pomagają w wizualnym powiększeniu pokoju.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat