ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najnowszy Tydzień Trybunalski dostępny online za darmo!

Środa, 06 maja 2020 2040
Najnowszy numer Tygodnia Trybunalskiego już dostępny online za darmo. O czym przeczytacie? M.in. o tym, co działo się w piotrkowskim sporcie podczas prawie 2 miesięcy epidemii; o tym, że Pilica czeka na pierwszych turystów, a także o zmianach, jakie zaszły w naszym życiu po majówce.

Najnowszy TT dostępny tutaj! 

 

 

Co słychać w piotrkowskim sporcie?

Przełożenie oczekiwanych od 4 lat Igrzysk Olimpijskich, przerwanie piłkarskich rozgrywek najlepszych lig Europy i Ligi Mistrzów to symbole tego, co wydarzyło się w sporcie po wybuchu pandemii. W Polsce od marca nie odbywają się żadne wydarzenia sportowe, a sportowcy mogli trenować tylko indywidualnie. Sprawdziliśmy, jak w tej trudnej rzeczywistości radzą sobie piotrkowskie kluby.

 

Pilica czeka na turystów

Do problemów wynikających z epidemii koronawirusa dołączyły te związane z suszą w Polsce. Wszystko to powoduje, że wypoczynek nad Pilicą w naszym regionie jest utrudniony. Jest jednak światełko w tunelu. Epidemia wyhamowuje, rząd znosi kolejne obostrzenia, w dodatku poziom wody w Pilicy pozwala na przykład na spływ kajakiem.

 
Rusza żłobek. Co z przedszkolami w Piotrkowie?

Dzieci pracujących rodziców mogą wrócić do żłobków lub przedszkoli – taką decyzję podjął rząd w ramach „odmrażania” kraju. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć. Co ze żłobkiem i przedszkolami w Piotrkowie Trybunalskim?


Hotele i centra handlowe otwarte. Co jeszcze zmieniło się po majówce?

Wkroczyliśmy w drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostały centra handlowe, sklepy budowlane są czynne w weekendy, a hotele wznowiły działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powróciły do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury są stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Co jeszcze zmieniło się po długim weekendzie majowym?

 


Poza tym w TT również najnowsze informacje z gmin powiatu piotrkowskiego i jak zwykle horoskop.


Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat