Najmłodsi będą się uczyć gry w piłkę ręczną

Strefa FMRegion Czwartek, 08 października 20204 1146
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulejowie będą już od pierwszych klas uczyć się gry w piłkę ręczną. Szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu "Gramy w ręczną".
fot. sulejow.pl

- Będą to dodatkowe zajęcia sportowe dla najmłodszych. Mamy już grupkę 15 dzieciaków, które nauczą się podstaw tego sportu, co pomoże im w przyszłości określić czy piłka ręczna to jest to, co chcą trenować. Ale program pozwoli dać sportowe podwaliny także dla innych dyscyplin, jak piłka nożna, siatkowa czy koszykowa - wyjaśnia Grzegorz Ruciński, nauczyciel wychowania fizycznego w sulejowskiej "jedynce".

 

Placówka otrzymała też wparcie merytoryczne, a w zajęciach sportowych będą brać udział także obecni i byli piłkarze ręczni. Całość koordynuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Łódzki Związek Piłki Ręcznej.

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulejowie jest jedyną szkołą w powiecie piotrkowskim, która bierze udział w projekcie. W Piotrkowie takie zajęcia będą prowadzone w dwóch placówkach, a w całym województwie łódzkim jest ich 13.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hmm ~hmm (Gość)15.10.2020 15:58

Szkoda, że z dbając o zaplecze sportowe sulejowskiej jedynki zapomina się o dzieciach na Podklasztorzu. Brak sali gimnastycznej odbiera im możliwość ćwiczenia w przyzwoitych warunkach.

00


gość_hejter ~gość_hejter (Gość)10.10.2020 13:12

Jeszcze do tego można postarać się o współpracę z piotrkowskimi klubami żeby piłkarki Piotrcovii i piłkarze Piotrkowianina kilka razy w semestrze pojawili się na zajęciach.

10


gość_kibic ~gość_kibic (Gość)10.10.2020 08:42

I super zawsze bliżej do Piotrkowa dla młodych zdolnych. Brawo LZPR i Pan Bończak oraz brawa dla Sulejowa i radnego nie pamiętam nazwiska. Oby jak najwięcej dzieciaki miały kontakt z zawodniczkami i zawodnikami z Superliga.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat