Najlepsze sztafety ma I LO

Strefa FM Czwartek, 08 października 20151 1829
W mistrzostwach Piotrkowa w sztafetowych biegach przełajowych organizowanych przez działaczy Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego tradycyjnie uczestniczy mnóstwo osób, w tym roku było ich jeszcze więcej, ponieważ po raz pierwszy w jednym miejscu ścigali się uczniowie prawie wszystkich piotrkowskich szkół podstawowych, a także gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Ładuję galerię...

Wszyscy rywalizowali na Stadionie Miejskim "Concordia". Reprezentanci szkół podstawowych mieli do pokonania 800 metrów, a każda sztafeta składała się z dziewięciu osób, natomiast sztafety gimnazjalistów i licealistów składały się z dziesięciu osób, przy czym każda z dziewcząt miała do pokonania 800 metrów, natomiast każdy z chłopców musiał przebiec dystans o 200 metrów dłuższy. Wszyscy ścigali się w tym samym miejscu, ale jak się okazuje nie wszyscy dobrze znają ten obiekt.

 

- Gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych rywalizowali tu po raz pierwszy, do tej pory ścigali się wokół piotrkowskiego Słoneczka, natomiast uczniowie szkół ponadgimnazjalnych już od kilku lat biegają na stadionie, teraz wszyscy mogą rywalizować w jednym miejscu, dzięki temu dużo łatwiej zorganizować te zawody, jesteśmy zadowoleni z ich przebiegu – powiedział Andrzej Łabuziński z MSZS w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Zadowolone ze swojego występu bez wątpienia były też reprezentantki gimnazjum nr 5, które w pięknym stylu pokonały swoje konkurentki.

 

- Rozpoczęłyśmy ten bieg w miarę szybko, a potem starałyśmy się kontrolować tempo, mamy bardzo wyrównaną sztafetę, dlatego nie było to trudne – powiedziała Anna Niedzielska, zawodniczka zwycięskiej sztafety.

 

- To są dziewczęta, które trenują w różnych klubach, dlatego o ich formę się nie martwiłam – podsumowała Anna Kalinowska, opiekunka reprezentantek „piątki”.

 

Wśród gimnazjalistów wygrali reprezentanci gimnazjum nr 3, rywalizację szkół podstawowych wygrali uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 12, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zarówno wśród chłopców, jak i wśród dziewcząt najlepsi okazali się przedstawiciele I LO.

 

Reprezentanci najlepszych piotrkowskich sztafet 15 października będą rywalizować podczas półfinałów wojewódzkich, młodzi biegacze będą się ścigać wokół zbiornika Patyki, znajdującego się obok Zelowa.

 

Szczegółowe wyniki:

 

Szkoły podstawowe:

Dziewczęta: 1. SP nr 12, 2. SP nr 16, 3. SP nr 11, 4. SP nr 3, 5. SP nr 2, 6. SP nr 13, 7. SP nr 5, 8. SP nr 10

Chłopcy: 1. SP nr 12 , 2. SP nr 5 , 3. SP nr 13, 4. SP nr 16, 5. SP nr 11, 6. SP nr 3, 7. SP nr 2, 8. SP nr 10

 

Gimnazja:

Dziewczęta: 1. Gim nr 5 , 2. Gim. nr 4 , 3. Gim. nr 3 , 4 Gim. nr 2

Chłopcy: 1. Gim. nr 3, 2. Gim. nr 1, 3. Gim. nr 2 , 4. Gim. nr 4

 

Szkoły ponadgimnazjalne:

Dziewczęta: 1. I LO , 2. ZSP 4 3. III LO, (II LO i ZSP 2 nie ukończyły biegu)

Chłopcy: 1. I LO, 2. ZSP 3, 3. ZSP 1, 4. ZSP 2, 5. III LO , 6. IV LO, 7. II LO

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ekspert ~Ekspert (Gość)10.10.2015 21:00

Chrobry musi być widocznie we wszystkim najlepszy. Nie dość, że intelektualnie wyprzedzają pozostałe szkoły o kilka długości to jeszcze nawet jeśli chodzi o sport biją inne szkoły o głowę.

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat