Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne poszukiwane

Strefa FMŁódzkie Poniedziałek, 27 lipca 20202 2257
Które gospodarstwa agroturystyczne w województwie łódzkim cieszą się najlepszą opinią odwiedzających? A które oferują zróżnicowane metody spędzenia wolnego czasu? Odpowiedzi na te pytania szuka Samorząd Województwa Łódzkiego, który ogłosił konkurs "Weekend na wsi".

Ideą konkursu jest wyłonienie najlepszych gospodarstw agroturystycznych w regionie oraz popularyzacja wypoczynku na wsi.

 

- Punktowane będą nie tylko warunki, jakie czekają wypoczywających na łódzkiej wsi, ale też dodatkowa oferta rolników i prowadzących gospodarstwa agroturystyczne - mówi Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego. Jak dodaje - wpływ na punktację będzie miało m.in. to czy na terenie gospodarstwa znajdują się zwierzęta i to, jakie lokalne przysmaki będą oferowane w menu.

 

Dla najlepszych gospodarstw przygotowano nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce będzie to 5 tysięcy złotych. Za drugie miejsce 4 tys. zł, a za trzecie 3 tys. zł. Oceniający chcą też przyznać dwa wyróżnienia.

 

Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi turystów na szerokie możliwości, jakie stwarzają obszary wiejskie. Jest też okazją do wypromowania gospodarstw agroturystycznych i do zachęcenia turystów, by skorzystali z ich oferty.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Molesta ~Molesta (Gość)28.07.2020 11:59

Przecież to jest to samo, co już było pod nazwą "Złota Grusza". Pod koniec 2017 roku rozstrzygnięto ÓSMĄ edycję tego konkursu i z tego co widzę, nigdy później się nie odbył. Wydawano bardzo atrakcyjne broszury pokonkursowe dla turystów. Oczekiwałabym od dziennikarza, żeby do tego nawiązał. Żeby zainteresował się, co z tamtym konkursem się stało, żeby nie pisał w takim tonie, jakby to był NOWY POMYSŁ władz województwa i jakby nigdy nie było w zasadzie identycznego konkursu. Żeby zapytał o to organizatorów. Naprawdę Państwo nie słyszeli o Złotej Gruszy???

30


obs. ~obs. (Gość)27.07.2020 15:03

No cóż jak jak Samorząd Województwa Łódzkiego szuka to pewnie znajdzie. Niebawem znajdziemy fotki tu albo gdzie indziej. Ale najpewniej w łódzkiej telewizji godzina 18.30....a tam i filmik się znajdzie.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat