ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najdłużej działające prywatne przedszkole w Piotrkowie

Środa, 04 września 2019 3482
Prywatne Przedszkole Magdalena Jakubiak powstało 1 września 2002 roku. Było to pierwsze w Piotrkowie Trybunalskim prywatne przedszkole, które rozpoczęło swoja działalność przy ul. Parkowej 38. W maju 2008 roku przedszkole rozrosło się tak bardzo, iż jego właścicielka zmuszona była do przeniesienia placówki do nowego, większego budynku. Mieścił się on przy ulicy Wolborskiej 50. Tuz obok, pod numerem 48, 1 września 2008 roku została otwarta pierwsza klasa Prywatnej Szkoły Podstawowej, a 1 września 2011 roku także Prywatne Gimnazjum.

Historia zatoczyła swój krąg i zaledwie 5 lat później, w maju 2013 roku, Przedszkole , Szkoła Podstawowa i Gimnazjum przeniesione zostały do jednego budynku przy ulicy Dmowskiego 38d.


W kwietniu 2015 roku, dla najmłodszych naszych podopiecznych ruszył także Klub Dziecięcy.
Prywatne Przedszkole Magdalena Jakubiak mieści się w budynku z przyległym do niego ogrodzonym ogrodem przedszkolnym wyposażonym w wiele atrakcji. Jest to miejsce oddalone od ruchliwej ulicy. Placówka posiada siedem kolorowych, czystych, sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym. Sale wyposażone są w atestowane nowoczesne meble, pomoce dydaktyczne, zabawki rozwijające aktywność dziecka, pobudzające wyobraźnię i inwencję twórczą. W salach znajdują się kąciki tematyczne do zabaw oraz kąciki rekreacyjne, gdzie dzieci mogą wypocząć i zrelaksować się.


Nauczyciele i dzieci mogą korzystać również z tablicy interaktywnej. Przedszkole zapewnia możliwość aktywności ruchowej w sali rekreacyjno–sportowej wyposażonej w sprzęt do ćwiczeń, tunele, chusty, co pozwala uatrakcyjnić dzieciom zajęcia.
Dzięki miłej, serdecznej i domowej atmosferze stworzonej przez wszystkich pracowników, dzieci łatwo
odnajdują się w grupach rówieśniczych i chętnie uczestniczą w różnych formach aktywności oferowanych przez placówkę.
Przyjmujemy dzieci z cukrzycą, w tym roku otrzymaliśmy certyfikat przedszkola przyjaznego dla diabetyków, przyjmujemy również dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.


Dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi mają dostosowane żywienie do swoich potrzeb.
Placówka posiada program adaptacyjny dla dzieci przychodzących po raz pierwszy do placówki. Posiada koncepcję pracy przedszkola, program wychowawczy i profilaktyczny,
w oparciu o które wdrażane są normy zachowań dzieci w grupie oraz ujednolicane oddziaływania wychowawcze.
Bierzemy udziały w różnych programach edukacyjnych takich jak: „Czyste powietrze wokół Nas”, „Kubusiowi Przyjaciele natury”, „ Mamo, tato, wolę wodę”, itp.


Dzieci z Prywatnego Przedszkola uczęszczają również w wielu konkursach­. Od siedmiu lat jesteśmy organizatorem Festiwalu Piosenki Angielskiej, w którym bardzo chętnie biorą udział inne Przedszkola z terenu miasta jak i powiatu piotrkowskiego.
Nasze dzieci maja do dyspozycji bibliotekę szkolną, z której bardzo chętnie korzystają z nauczycielami jaki i swoimi rodzicami.
Jest placówką przyjazną przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, umożliwiającą
wyrównywanie szans edukacyjnych. Nauczyciele systematycznie prowadzą arkusz obserwacji dzieci, która pozwala na ukierunkowanie i zindywidualizowanie pracy.


Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców, zapewnia rozszerzoną ofertę edukacyjną
w postaci prowadzenia zajęć dodatkowych. Organizowanych jest wiele uroczystości, spotkań z ciekawymi ludźmi, wycieczek i warsztatów z udziałem z rodziców.
Placówka ściśle współpracuje ze środowiskiem rodzinnym, wspierając je, organizując zajęcia otwarte, przeróżne festyny rodzinne, zebrania itp.


W naszym przedszkolu działa grupa wsparcia dla mam, które mają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wszyscy nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności, uczestnicząc w różnych formach doskonalenia zawodowego.
Realizując podstawę programową nauczyciele starają się jak najlepiej wykorzystać wszystkie zalecane warunki i sposoby. Podejmują się wielu nowatorskich rozwiązań, dzielą się wiedzą i doświadczeniem – prowadza zajęcia koleżeńskie.
Co roku dzieci z naszego przedszkola wydają książeczki na podsumowanie każdego roku przedszkolnego, wydanie książeczek wiąże się z tematem projektu, który realizujemy w danym roku przedszkolnym.


Celem nauczycieli jest osiągnięcie takich efektów, aby dziecko nabyło wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszej edukacji.
Dziś dumni jesteśmy z odniesionych sukcesów, a największym z nich jest fakt, iż tak wielu rodziców nam zaufało. Powierzyli nam oni swoje dzieci, i tak ważną misję, jaką jest ich edukacja i wychowanie. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i mamy nadzieję, że dalsze lata przyniosą kolejne sukcesy i nowe ciekawe wyzwania.


Zainteresował temat?

2

3


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat