Pierwszy w historii telewizyjny mecz Piotrcovii

MKS Piotrcovia Piątek, 22 stycznia 202110 2071
Nawet najstarsi górale mogą mieć problem z przypomnieniem sobie daty ostatniej telewizyjnej transmisji spotkania ligowego z udziałem piłkarek ręcznych Piotrcovii. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że takowej transmisji nigdy nie było. Mniejsza z tym - wiemy już, że dwa najbliższe mecze naszej drużyny będą transmitowane przez TVP Sport, a jest szansa, że w lutym telewizyjna ekipa zawita do Hali Relax.
fot. MKS Piotrcovia

Pierwszym transmitowanym spotkaniem będzie sobotnia potyczka w Elblągu z miejscowym Startem. W pierwszej rundzie, po dramatycznej końcówce, nasz zespół wygrał 27:26, a zwycięskiego gola rzuciła Małgorzata Trawczyńska.

 

- W Elblągu jest ciężki teren, grają tam doświadczone zawodniczki, co zresztą pokazały w niedawnym pojedynku z mistrzem Polski z Lublina. Postaramy się jednak zagrać tam na maksimum możliwości i przywieźć do Piotrkowa trzy punkty - zapowiada nasza rozgrywająca.

Start, w którego barwach gra była zawodniczka Piotrcovii - Joanna Waga, przegrał środowe spotkanie z MKS Perłą 22:25, ale na kwadrans przed końcem był remis (18:18), a na pięć minut przed końcową syreną 21:20 dla mistrzyń. Drużyna Andrzeja Niewrzawy to trudny rywal i z tego zdaje sobie sprawę również Krzysztof Przybylski.

- Różnica w tabeli kilku miejsc i kilku punktów na pewno nie może uśpić moich zawodniczek. Musimy zagrać skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty - mówi nasz szkoleniowiec.

Spotkanie rozpocznie się o 13:45. Mecz, jak już na początku pisaliśmy, pokaże TVP Sport, a pojedynek poprowadzą: bracia Michał i Robert Orzech. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Andrzej Żabczyński.


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_...... ~gość_...... (Gość)23.01.2021 10:49

Polsat transmitował mecz Piotrcovii, fakt było to dawno, ale było. Na 100 procent był transmitowamy mecz Piotrcovii z Lublinem, był to styczeń, nie pamietam ktorego roku.

30


gość_:] ~gość_:] (Gość)23.01.2021 07:56

To, że będą chcieli podebrać nasze dziewczyny to było pewne.
Piotrcovia robi w tym sezonie świetny wynik. Zawodniczki są zaangażowane i walczą w każdym meczu. Porażki wynikały z braku doświadczenia i poza boiskowych zagrywek.
Trener i Prezes zrobili bardzo dobrą robotę.
Z wypowiedzi Oktawii wynika, że od początku jej zależało na Lublinie. To właśnie gra u nas sprawiła, że mogła zrealizować swój cel.

30


kibic 1980 ~kibic 1980 (Gość)23.01.2021 14:32

Skąd pomysł, że to pierwszy mecz Piotrcovii w tv?????

21


gość_kibic ~gość_kibic (Gość)23.01.2021 06:36

Rozbiór Piotrcovii rozpoczęty.Ploominska oficjalnie od nowego sezonu w Lublinie. Prezedsie,co się dzieje?

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat