Najbardziej niebezpieczny odcinek w regionie? (VIDEO)

Strefa FMRegion Piątek, 04 maja 201876 23145
Do ogromnej liczby wypadków i kolizji dochodzi na drodze krajowej nr 12 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Sulejowem. Poprawie bezpieczeństwa z pewnością służyłoby wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S12 Piotrków Trybunalski - granice województwa łódzkiego, ale wciąż nie wiadomo kiedy ruszy ta inwestycja.
fot. sulejow.pl

Sytuacja w Sulejowie jest dramatyczna. Kilkanaście tysięcy tirów dziennie; przerażeni rodzice, którzy muszą w takich warunkach posyłać dzieci do szkoły, starsi ludzie, którzy nie są w stanie przejść przez ulicę - wyliczał na antenie radia Strefa FM Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Średnio w ciągu roku dochodzi tam do kilkudziesięciu wypadków i jeszcze większej liczby stłuczek.  - Gdyby tę liczbę pomnożyć przez 10 lat, a z każdym rokiem jest coraz gorzej, to statystyka jest przerażająca - zginie 60 - 70 osób, z tego co najmniej 20 osób to będą mieszkańcy Sulejowa - dodał.
Z policyjnych statystyk wynika, że to jeden z najniebezpieczniejszych, o ile nie najniebezpieczniejszy odcinek w naszym regionie.
- Na odcinku drogi pomiędzy Piotrkowem a Sulejowem występuje duże zagrożenie, w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowane są tam liczne patrole - podkreślił podinsp. Krzysztof Skrobek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła prace przygotowawcze niezbędne do budowy odcinka drogi ekspresowej S12 Piotrków Trybunalski - granice województwa łódzkiego (m.in. przez gminę Sulejów).
Pierwszy etap inwestycji obejmie opracowanie Koncepcji programowej, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych oraz materiałów do ogłoszenia przetargu, a ponadto wykonanie badań i opracowań geologicznych czy archeologicznych. Szacunkowy łączny koszt etapu I to ponad 35 mln zł.
Sama budowa drogi rozpocznie się najwcześniej po 2020 roku, ale wcześniej miały zostać wdrożone pewne udogodnienia.
Plan inwestycyjny łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, mający na celu poprawę bezpieczeństwa na DK 12 na odcinku Piotrków - Sulejów zakłada wybudowanie 10 zatok autobusowych (szacowany koszt 1,5 mln zł), odwodnienie i przebudowę DK 12 w Sulejowie (8,4 mln zł), budowę ścieżki rowerowej między Piotrkowem i Przygłowem (3,75 mln zł) oraz zmianę organizacji ruchu przez przebudowę wyspy rozdzielającej drogi 74 i 12 w Sulejowie (11 mln zł).
Zgodnie z procedurą plan został zgłoszony do Centrali GDDKiA i dalej do resortu, któremu Dyrekcja podlega, ponieważ tylko w ten sposób może trafić do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, na który co roku trafia kilkaset milionów złotych. Takich miejsc w całym kraju jest jednak kilka tysięcy.

 


Zainteresował temat?

7

3


Komentarze (76)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

schizofermia ~schizofermia (Gość)04.05.2018 17:57

Radny z PIS kiedyś na Sesji Rady w Sulejowie powiedział, że (nasz) Burmistrz w Tomaszowie Mazowieckim popierał budowę trasy z Opoczna zamiast do Piotrkowa do właśnie Tomaszowa!!! Argumentem było, że nie chce (Burmistrz) mieć problemu z mieszkańcami i niech ją tam budują jak najszybciej przez Tomaszów - szok!!! To jest perspektywiczne myślenie naszego włodarza?

194


z Sylejowa ~z Sylejowa (Gość)04.05.2018 17:15

zajmij się poprawą bezpieczeństwa w Sulejowie,a nie tylko pielgrzymki do Rzymu czy zenki i inna disco hołota!!! sygnalizacje świetlną załóż!!!!!!!!!

173


gość ~gość (Gość)04.05.2018 18:05

Częste patrole? Gdzie, kiedy?

162


j. ~j. (Gość)04.05.2018 16:51

Hurra! Nasze prawnuki z pewnością sobie pojadą do Sulejowa nowiutką S12!...

221


dsad ~dsad (Gość)04.05.2018 17:29

ta ścieżka rowerowa na pewno dużo poprawi ;) Chyba jak puszczą nią auta osobowe ;P

164


Pan 101 ~Pan 101 (Gość)04.05.2018 18:52

Teraz burmistrz plecie o budowie drogi S12 a sam ją blokował.Niestety to opóźnienie powoduje że pieniądze idą na Via Carpatia na ścianie wschodniej gdzie ruch jest nieporównywalnie mniejszy.Ta droga a właściwie jej realizacja to świetny sprawdzian niemocy naszych włodarzy i posłów-którzy tylko podczas kampanii wyborczej o niej sobie przypominają.Parę pustych obietnic i dalej nic.Tymczasem Regionalna dyrekcja Ochrony Środowiska po raz kolejny przedłużyła termin wydania decyzji środowiskowej dla tej drogi...

201


gość ~gość (Gość)04.05.2018 17:00

Burmistrz niech tak nie płacze bo to z jego inicjatywy budowa s12 została przesunięta. Jego ptaszki bardziej interesowały niż życie i zdrowie mieszkańców.

311


Tubylec ~Tubylec (Gość)04.05.2018 21:23

No cóż nie wyszło nam ? Trzeba więc poszukać nowego burmistrza bo na tym Sulejów się nie kończy.

120


gość ~gość (Gość)05.05.2018 08:17

Włodarz blokował a teraz próbuje odblokować jak szybko zaczął tak szybko skończy i oby nigdy więcej takich włodarzy dla Sulejowa

112


wnerwiony ~wnerwiony (Gość)04.05.2018 17:25

Kto zablokował budowę S12 i kto ponosi odpowiedzialność za tą całą mordęgę mieszkańców gminy Sulejów? my wiemy i pamiętamy.

340


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat