Nagrywanie rozpraw skraca trwanie procesu

Strefa FM Poniedziałek, 12 listopada 20122 1883
Krótsze rozprawy w wydziale pracy piotrkowskiego sądu. Od października wszystko, co dzieje się na sali rozpraw jest nagrywane - to znaczenie skróca trwanie procesu.

- Od początku października rozprawy w Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Piotrkowie są rejestrowane. To na pewno ułatwia pracę sędziego. Nie ma potrzeby szczegółowego zapisywania wszystkich wypowiedzi. Do tej pory wyglądało to w ten sposób, że każde słowo wypowiadane na rozprawie powinno być zapisane w protokole – mówi sędzia Agnieszka Leżańska, rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.

Rozprawy w piotrkowskim sądzie nagrywane są także w I Wydziale Cywilnym oraz Wydziale Odwoławczym Cywilnym. Na razie rozprawy nadal nie są nagrywane w wydziałach karnych.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)13.11.2012 20:33

najwyzsza pora zeby rozprawy byly nagrywane,nie tak jak do tej pory ,jak moglem sie przekonac na swoim przykladzie,sedzia stronniczy byl caly czas od samego poczatku rozprawy,co bardzo mnie zdziwilo takie zachowanie,mimo ze bylem oskarzycielem,nie dopuszczono moich swiadkow do przesluchania,mialaem wrazenie ze sad ma problemy ze sluchem,jak widac w wymiarze sprawiedliwosci nadal funkcjonuja ukaldy i wszystko z gory mozna ustawic....i to ma byc panstwo prawa?....

00


niepewny ~niepewny (Gość)13.11.2012 15:47

Ciekawe czy wzrośnie stopień sprawiedliwości Mam poważne wątpliwości

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat