Nagrodzono wolontariuszy z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego

ePiotrkow Czwartek, 06 grudnia 20181 5089
Mirosław Świech Wolontariuszem Roku 2018, a Gabriela Radke-Dobrowolska Wolontariuszem Publiczności. Nagrody dla osób zaangażowanych społecznie wręczono podczas Gali Wolontariatu, która odbyła się w środę w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Mirosław Świech jest prezesem Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej „Pałacyk" i na co dzień zajmuje się profilaktyką i rehabilitacja osób uzależnionych i współuzależnionych.

- Każda taka osoba to po prostu człowiek, którego w danym momencie doświadczył los, który jest pogubiony i nie ma wizji swojego życia na najbliższe dni i tygodnie. Za najcenniejsze w działalności wolontariusza uważam możliwość kontaktu i doświadczenia tego drugiego człowieka - powiedział.

 

W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także plebiscyt na Wolontariusza Publiczności. Głosy można było oddawać przez internet oraz na wczorajszej gali. Ten tytuł przyznano Gabrieli Radke-Dobrowolskiej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3.

- Na co dzień mam kontakt z młodzieżą i dzięki temu mogę wiele zdziałać. Najbardziej cenię sobie to, że promujemy honorowe krwiodawstwo. Co roku bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji "Młoda krew ratuje życie" i zajmujemy czołowe miejsca w skali województwa. Poza tym reagujemy na bieżące potrzeby społeczne organizując akcje charytatywne czy kwesty - wyjaśniła laureatka.

 

- Gala Wolontariatu 2018 zakończyła się ogromnym sukcesem... wolontariatu. Dzięki osiemnastu nominowanym kandydatom i osiemnastu organizacjom, które ich nominowały do plebiscytów zasięg wydarzenia przerósł największe oczekiwania organizatorów. 10 863 oddane przez internautów i widzów gali głosów, ponad 60 000 odsłon - to zasięg, który miał jasny przekaz - wolontariat ma sens. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej inicjatywy - podkreślili członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC", inicjatorzy gali.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obserwator ~obserwator (Gość)06.12.2018 15:01

Wielkie podziękowania dla wszystkich nominowanych za codzienny trud, zaangażowanie i bezinteresowność. Każdy z Was jest wyjątkową i niepowtarzalną postacią.
Ogromne gratulacje dla zwycięzców. Panie Mirosławie, Gabrysiu wasza praca jest nieoceniona.
Było mi bardzo miło uczestniczyć w tym fajnym ale i przede wszystkim bardzo potrzebnym wydarzeniu.
Gorąco pozdrawiam.
K

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat