Nagrody dla innowacyjnych samorządów w konkursie PAP

PAPKraj Piątek, 21 lutego 20200 425
26 lutego, podczas gali w Warszawie, odbiorą nagrody zwycięzcy konkursu Innowacyjny Samorząd, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Napłynęło ponad 300 zgłoszeń.
Innowacyjny Samorząd - grafika

Innowacyjny Samorząd to nowy projekt Serwisu Samorządowego PAP, wyłaniający i nagradzający najbardziej innowacyjne samorządy. Celem konkursu jest promocja kreatywnych i innowacyjnych samorządów oraz inspiracja do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Laureatów wybrała kapituła złożona z przedstawicieli organizacji samorządowych, ministerstw i ludzi nauki.


Konkurs podzielono na pięć kategorii: duże miasta, gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty.


- Łącznie do oceny w pierwszej edycji konkursu napłynęło ponad 300 projektów od jednostek samorządu terytorialnego z całego kraju - informuje Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Serwisu Samorządowego PAP, członek kapituły. - Zgłoszone projekty dotyczyły bardzo różnych obszarów, między innymi związanych z komunikacją, edukacją, ochroną zdrowia, środowiskiem naturalnym czy inicjatywami społecznymi. Cieszymy się, bo taki był cel naszego konkursu: pokazać różne oblicza innowacji i sukcesy, których autorami są samorządowcy - dodaje Jacek Pochłopień.


Gala wręczenia nagród odbędzie się 26 lutego w Warszawie, w Sali pod Kopułą w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. Będzie jej towarzyszyć dyskusja na temat kluczowych wyzwań, przed jakimi stoją obecnie samorządy. W trakcie gali Polski Fundusz Rozwoju zainauguruje program „PFR dla Miast”, oparty na trzech filarach: ofercie edukacyjnej, doradczej oraz finansowej i konkurs „Miasto Przyszłości 2050”.

 
Patronatami honorowymi konkursu Innowacyjny Samorząd są Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rozwoju. Partnerzy strategiczni to Polski Fundusz Rozwoju i Budimex. Patronat medialny sprawują TVP Info i Polskie Radio. Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie innowacyjnysamorzad.pap.pl.

 

 

 


(Serwis Samorządowy PAP)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat