Nagrody Wójta dla młodych bilardzistów

Wtorek, 25 lipca 20175 5961
Są młodzi i pełni pasji. To, że trenują w małych klubach nie przeszkadza im wygrywać zawodów z przeciwnikami z dużych miast. Młodzi bilardziści: Agata Ryś i Adrian Kozakowski zostali nagrodzeni przez wójta Moszczenicy, Marcelego Piekarka za sukcesy na Mistrzostwach Polski Juniorów.

Zarówno zawodnicy, jak i ich trenerzy podkreślają, że to jest dobry rok dla obu klubów. - Na Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach zdobyłam dwa brązowe medale w odmianach „9" i „10" - cieszy się Agata Ryś z Uczniowskiego Klubu Sportowego Snikers Rękoraj. O życiowym sukcesie może mówić Adrian Kozakowski. – Zostałem powołany do kadry narodowej juniorów w pool bilardzie. To było moje marzenie – podkreśla zawodnik klubu Dragon Srock. Miejsce w kadrze dały Adrianowi dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w odmianach: 9 bil oraz 8 bil.

- Bardzo się cieszę, że mamy takich wspaniałych, młodych sportowców, którzy promują naszą gminę – mówi wójt Marceli Piekarek. – Mam nadzieję, że przekonam Radę Gminy do zwiększenia finansowania dla obu klubów, bo widać, że są sukcesy – dodaje.

 

A pieniądze z pewnością się przydadzą, bo oba kluby stawiają sobie nowe cele. - W przyszłym roku chcielibyśmy zdobyć medale na Mistrzostwach Europy. Mamy nadzieję, że uda się jakiś przywieźć – mówi trener Bogdan Bereźny z UKS Snikers Rękoraj.  – Choć jesteśmy małym klubem z niedużej miejscowości to udaje nam się rywalizować o miejsce na podium z dużymi klubami. Pamiętamy jednak, że podstawowym naszym celem jest  zachęcanie młodzieży do uprawiania sportu. Sukcesy indywidualne zawodników cieszą i sprawiają, że na treningi przychodzi co raz więcej chętnych. Takie nagrody, jak ta dzisiejsza też motywują – podkreśla trener Adam Gajda z UKS Dragon Srock.

 

Wcześniej podobne nagrody otrzymali Oskar Jamorski, który utrzymał I miejsce w rankingu PZB w kategorii juniorów i Dominik Klepacz, który wywalczył III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów. Obaj zawodnicy reprezentują UKS Snikers Rękoraj.

 


Zainteresował temat?

9

4


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gratulacje ~Gratulacje (Gość)26.07.2017 05:02

Serdeczne gratulacje dla młodzieży! Do wójta pytanie. Czy ten zapach w Srocku i Rękoraju to wizytówka gminy?

00


Hue ~Hue (Gość)25.07.2017 21:56

Marceli, gratuluję. Ładny medal masz.

00


Zakochany ~Zakochany (Gość)25.07.2017 21:06

Agata umówisz się że mną?

00


Agata :) ~Agata :) (Gość)25.07.2017 16:34

Dziękuję ????

40


IM ~IM (Gość)25.07.2017 13:40

Gratulacje Agato????

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat