Nagonka: niebawem koniec zapisów

Strefa FMRegion Czwartek, 19 kwietnia 20183 3017
Dokładnie za miesiąc - 19 maja - odbędzie się II edycja cyklu biegów leśnych pod hasłem Nagonka. Podobnie jak przed rokiem start i meta będą usytuowane w Leśnej Osadzie w Kole. Dla tych starszych przygotowano trasy o długości 13 i 43 km, natomiast młodsi będą musieli pokonać dystans 2,5 km lub 200 metrów. Nabór niedługo się zakończy.

Już wiadomo, że w tym roku wystartuje dużo więcej osób.

 

 - Do tej pory zapisało się 430 osób, a swój udział opłaciło ponad 350. Na dystansie 43 km będzie rywalizować co najmniej 36 biegaczy, z czego tylko trzy kobiety, dlatego to je szczególnie zachęcamy do udziału. W ubiegłym roku wystartowało prawie 300 osób, więc już pobiliśmy rekord. Do końca tygodnia zamkniemy zapisy dla dzieci, więc zostało jeszcze kilka dni, żeby się zgłosić - zachęca Agnieszka Chwałowska z piotrkowskiego klubu Fudu&co Sport Team, jednak z organizatorek imprezy.

 

 - Warto sprawdzić się na tej najdłuższej, najbardziej wymagającej i jednocześnie najbardziej malowniczej trasie, która przebiega przez lasy moszczenickie, wolborskie i piotrkowskie - dodaje klubowy kolega Agnieszki, Rafał Erenberg.

 

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy.

 

 - Staramy się, aby było one bardzo urozmaicone, w każdym pakiecie będzie się znajdować koszulka, specjalna chusta i medal, a dzieciaki dodatkowo otrzymają maskotkę Chrumka, dzika, który jest symbolem Osady Leśnej w Kole. Wszystko będzie zapakowane w piękny, zielony worek - podsumowuje Przemysław Rajkowski, jeden z członków Fudu&co Sport Team.

 

Dodatkowo po biegu odbędzie się losowanie nagród dla uczestników, głównie dla dzieci.

 

Najwcześniej, bo już o 7.00 wystartują uczestnicy najdłuższego biegu, więc w dniu zawodów biuro będzie otwarte od 5.00 do 6.30. O godzinie 10.00 wyruszą biegacze, którzy będą rywalizować na dystansie 13 km, natomiast piętnaście minut później rozpoczną się dwa ostatnie biegi. Organizatorom zależało na tym, żeby wszyscy uczestnicy dotarli do mety o mniej więcej o tej samej godzinie.

 

Patronat nad imprezą objął starosta piotrkowski Stanisław Cubała oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Współorganizatorami są natomiast Nadleśnictwo Piotrków i Osada Leśna w Kole. Szczegółowe informacje dotyczące tej imprezy znajdziecie na stronie internetowej www.nagonka.fudu.co

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.04.2018 23:21

Tylko dobrze oznakujcie trasę żeby biegacze znowu nie pomylili tras.
Opłata za start bardzo droga.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat