Nagonka już za kilka dni

ePiotrkowRegion Wtorek, 14 maja 20193 2755
3. edycja tego cyklu biegów leśnych odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja. Lista uczestników została już zamknięta, ale jak informują organizatorzy zostało jeszcze kilka wolnych miejsc i będzie można się również zapisać na miejscu w dniu zawodów.

Biegacze i chodziarze, którzy w tym roku wystartują po raz pierwszy, tradycyjnie rozpoczną i zakończą wyścig na terenie Osady Leśnej w Kole.

 

„Nagonka” to sześć zróżnicowanych biegów, które są zróżnicowane zarówno pod kątem dystansu, atrakcyjności przyrodniczej trasy jak i poziomu trudności:

 

– Dystans ok. 200 m, Nagonka Child, przeznaczony jest dla najmłodszych, którzy będą mogli poczuć ducha rywalizacji ścigając się z rówieśnikami ;

– Dystans ok. 2,5 km, Nagonka Junior, przeznaczony jest dla młodzieży, która będzie mogła poznać urokliwe ścieżki biegowe wokół Osady Leśnej ;

– Dystans ok. 13 km (+/- 1km), Nagonka Cross, skierowany jest dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z bieganiem po lesie ;

– Dystans ok. 43 km(+/- 3km), Nagonka Euro-Kerze Maraton, skierowany jest dla osób zaawansowanych biegowo, lubiących wyzwania. Dla nich przygotowaliśmy trasę po zróżnicowanym terenie leśnym, z szybkimi odcinkami, zakrętami oraz wymagającymi leśnymi górkami.

– Dystans ok. 5 lub 10 km, Nagonka Nordic Walking, jest to nowa atrakcja CBL. Trasa leśna, dość zróżnicowana pod względem podłoża. Na pewno będzie ciekawie. Do wyboru jedna lub dwie pętle.

 

Cykl od początku przygotowują członkowie piotrkowskiego klubu Fudu&Co. Sport Team. W organizację imprezy po raz kolejny włączyli się także burmistrz Wolborza oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim i Lasów Państwowych. Szczegóły na stronie internetowej www.nagonka.fudu.co.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.05.2019 09:17

Ale droga "pożarowa" przez las od wierzej do zalewu będzie przejezdna dla rowerów?

10


gość ~gość (Gość)15.05.2019 06:05

Nareszcie biegi po lesie a nie centrum miasta /paraliż korki kupa ochrony/.Chwalic za inicjatywę p.Kowalskiego.Tak trzymać a biegajacym "polamania nóg"/żart/.

40


gość ~gość (Gość)14.05.2019 16:54

I bardzo dobrze, oby więcej takich imprez!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat