Nadeszła wiekopomna chwila! Wiadukt na Wojska Polskiego otwarty

ePiotrkow Środa, 01 lipca 202052 12254
Po wielu miesiącach udręki nadeszła chwila, na którą czekali mieszkańcy miasta i regionu, zwłaszcza kierowcy. Nowy wiadukt w ciągu ulicy Wojska Polskiego nad budowaną autostradą A1 został otwarty w środę w południe.

Ładuję galerię...

W środę w południe nadeszła ta długo wyczekiwana chwila, przedstawiciele inwestora (Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi) i wykonawcy (firmy Budimex) czekali tylko na podpis wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Informacja o tym, że można puścić ruch na nowo wybudowanym wiadukcie nadeszła o 12.30, chwilę później po obiekcie nad autostradą przejechali pierwsi kierowcy.

 

Wyburzenie starego i wybudowanie nowego wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego to jeden z elementów potężnej inwestycji drogowej, jaką jest budowa autostrady A1. - To bardzo ważny odcinek drogi, przypominam, że jest to dawna droga krajowa nr 12, obecnie droga wojewódzka – mówił tuż przed oddaniem do użytku wiaduktu rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski. - Pierwotnie, tak jak deklarował wykonawca, wiadukt miał być gotowy na koniec czerwca 2020. Miałem poważne wątpliwości, czy w tak krótkim terminie uda się wyburzyć stary obiekt i wybudować nowy. Trzeba przecież było doliczyć do tego czas na uzyskanie wszelkich pozwoleń, więc założenie było takie, że wiadukt będzie dostępny w połowie lipca 2020. W międzyczasie pojawił się problem z komunikacją pomiędzy wschodnią a zachodnią stroną autostrady. Wybudowaliśmy więc przejazd przez budowę na ul. Twardosławickiej (koszt to 1,5 mln zł! - przyp. red.). Zakładaliśmy, że przejazd ten bezwzględnie będzie rozebrany z końcem maja tego roku. Jednak dzięki zawartemu porozumieniu, a przede wszystkim uprzejmości wykonawcy, przejazd był utrzymany miesiąc dłużej.

 

Przypomnijmy, udręka trwała dokładnie od 6 maja 2019 roku – tego dnia wiadukt na Wojska Polskiego został wyłączony z ruchu.

Nowy obiekt spełnia wszelkie obowiązujące obecnie standardy, a to oznacza, że mogą po nim jeździć nawet najcięższe ciężarówki, maszyny rolnicze, autobusy, osobówki, rowerzyści, choć tym ostatnim proponujemy poruszanie się chodnikiem, który wybudowany został po obu stronach wiaduktu i jest wyizolowany potężnymi barierami.

 

30 czerwca 2020 roku zamknięty został tymczasowy przejazd przez ulicę Twardosławicką, utrzymano jednak przejście pod autostradą dla pieszych i rowerzystów.

 

Zaawansowanie pracy na odcinku A autostrady to 40%.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.07.2020 15:39

Jestem tym bardzo podniecona

42


~babcia mocherowa ~~babcia mocherowa (Gość)02.07.2020 10:53

ja przez cały rok ani razu przez ten wiadukt nie przejeżdzam bo o co, a tu tyle rabanu z powodu braku cierpliwości kilkunastu osób którzy się koniecznie chcą odwiedzać nie swoje miasto w dodatku które im się nie podoba tak jak słynnemu posłowi dla potrzeb okolicznych mniejszości a całkowicie zapominającemu o większości mieszkańców Piotrkowa którzy tym wiaduktem nie muszą kursować w te i we wte

19


gość ~gość (Gość)02.07.2020 04:29

Bende miała teras bliżej do mediateki po ksionżki.

54


fhynmj ~fhynmj (Gość)03.07.2020 07:58

Myślałam, że przebudowa wiaduktu będzie związana z wykonaniem zjazdu na autostradę. A tu nic się nie zmieniło. Nie rozumiem po co było w takim razie niszczyć dobry wiadukt i budować wątpliwej jakości taki sam.

22


gość ~gość (Gość)01.07.2020 14:25

Bóg zapłać

65


grzesław 57 ~grzesław 57 (Gość)02.07.2020 08:18

Mamy już ponoć XXI wiek, a gdzie ścieżka rowerowa ??! Jak ładnie powiedział Pan "budowniczy" - "jak się ktoś będzie bał przejechać rowerem przez wiadukt, to można przeprowadzić na drugą stronę po szerokim chodniku" Dziękujemy.

81


12:30 ~12:30 (Gość)01.07.2020 14:06

A przejazd na Twardosławickiej zamknięty od wczoraj...Żadnej tablicy informacyjnej.... Jak to powiedział rzecznik: "To wymyka się wszelkim komentarzom i w języku ludzi kulturalnych nie ma dość dosadnych słów, aby mogły opisać takie zachowanie"
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Przez-budowana-A1-pedza-na-zlamanie-karku,40203

43


Paulo ~Paulo (Gość)02.07.2020 09:31

Ustawka pod publiczkę że co to nie oni zrobili to dzieki im otwarcie bylo TOY TOY-A tez tak będą otwierac śmieszni ci ludzie

04


gość ~gość (Gość)02.07.2020 06:05

To jest żenujące co tu świętować, ogłaszać że ktoś zrobił co do niego należało i to jeszcze z jakimi problemami. Cała ta szopka ze starostwem na czele tak właśnie wygląda praca PSL w samorzadach.Otwierać ten wiadukt powinni Ci ludzie co protestowali o przejazd na Twardoslawickiej.

42


gość ~gość (Gość)02.07.2020 07:38

Starosta powiatu to i wiadukty umie budować i otwierać a i szpitale zamykać.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat