Na wizytę w ZUS umówisz się przez telefon

ePiotrkowŁódzkie Sobota, 21 listopada 20205 2624
Od 20 listopada, klienci ZUS mogą telefonicznie umówić się na wizytę w wybranej placówce Zakładu. Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie przypadającym na tydzień roboczy i godziny obsługi klientów w ZUS.
fot. pixabay.com / maslme

- Do tej pory z rezerwacji wizyty w placówce ZUS mogli skorzystać tylko klienci, posiadający swoje konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.  Teraz na spotkanie w ZUS z pracownikiem  będzie mógł umówić się każdy, także ten klient, który konta na PUE jeszcze nie ma. Wystarczy, że zadzwoni i dokona rezerwacji – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

 

Na terenie województwa łódzkiego mamy trzy oddziały ZUS. Żeby na wizytę umówić się w:

  • I oddziale ZUS lub w jednej z podlegających pod niego placówek, należy zadzwonić pod nr: 42 638 -21- 61
  • II oddziale ZUS lub w jednej z podlegających pod niego placówek, należy zadzwonić pod nr: 43 824 -73 -20
  • Oddziale ZUS w Tomaszowie Mazowieckim lub w jednej z podlegających pod niego placówek, należy zadzwonić pod nr: 446 - 468 -513.

Podczas rozmowy należy  podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS. Uwaga! Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, na wizytę może umówić się najwcześniej 6 dni przed jej planowanym terminem.

 

Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort klientów ZUS.  Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej. Z ekspertem można także porozmawiać on-line. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na e-wizytę poprzez stronę www.zus.pl.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_zus p.t. ~gość_zus p.t. (Gość)21.11.2020 12:48

A nasza koleżanka Kasia z emerytalnego jak prowadziła prywatne rozmowy przez telefon w czasie pracy po kilkanaście razy tak dalej rozmawia nadal,czy Dyrekcja może jej zwrócić uwagę?To już się staje irytujące.

20


gość_gimbaza ~gość_gimbaza (Gość)21.11.2020 12:29

A po co?

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat