Na ulicę Twardosławicką nie dojedziemy MZK-ą

Strefa FM Poniedziałek, 28 lipca 20147 2401
Prywatny przewoźnik zrezygnował z obsługi tego połączenia, a Miejski Zakład Komunikacji nie przejął linii. - Powodów jest kilka - tłumaczy prezes MZK w Piotrkowie, Zbigniew Stankowski.

- Nie mamy ambicji, żeby wyręczać taksówki czy inne pojazdy, żeby być komunikacją na drogach osiedlowych. Zmiany, które będą wprowadzane, to zmiany typu obsługa ulicy Świerczowskiej czy Michałowskiej. Obsługa Twardosławickiej mogłaby odbywać się, gdybyśmy znaleźli miejsce do zawracania - wyjaśnia Stankowski.

Trwają negocjacje z właścicielami prywatnych terenów. Urząd Miasta, by móc zainwestowac w budowę krańcówki, chce zawrzeć długoletnią umowę o dzierżawę gruntów.

Podobny problem dotyczy przedłużenia linii autobusowych na ulice: Malinową i Energetyków w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tesio ~tesio (Gość)29.07.2014 08:24

najlepiej to im jednak wychodzi chamstwo i rozjezdzanie ludzi

21


obyś ty ~obyś ty (Gość)28.07.2014 19:34

"pikabu" napisał(a):
pikaburanga
8 godzin temu, 11:22
"Nie mamy ambicji, żeby wyręczać taksówki czy inne pojazdy, żeby być komunikacją na drogach osiedlowych."


obyś ty prezes doczekał tego samego i usłyszał to samo

20


broda ~broda (Gość)28.07.2014 13:35

Cytuję:
....gdybyśmy znaleźli miejsce do zawracania - wyjaśnia Stankowski.


...
My wiemy, jak było, i nie idźcie tą drogą! Panie Stankowski! Nie idź tą drogą!

20


KKKK ~KKKK (Gość)28.07.2014 12:53

Prezes Stankowski utrzymuje stanowisko tylko i wyłącznie dzięki grupie kolesi w Radzie Miasta i to Rada jest winna temu, że komunikacja miejska praktycznie nie funkcjonuje, a jej prezes pozwala sobie na bezczelne komentarze, kierowcy na pomijanie przystanków itd. Winni są też sami mieszkańcy: od kilkunastu już lat jedyne co w komunikacji się zmienia to likwidacja kolejnych linii. Chamski pan prezes Stankowski przespał całe lata od 2004 roku, kiedy mógł ubiegać się o dofinansowanie ze środków unijnych, wmanewrował spółkę w kosztowną dzierżawę taboru, wymieniać można długo. O takich aspektach działalności komunikacji miejskiej przeciętny mieszkaniec może nie wiedzieć, ale o tym, że linii i kursów jest coraz mniej widzi każdy, mimo to nikt oprócz kilku wyjątków nie pisze w tej sprawie do radnych i władz miasta, tymczasem powinni być zasypywani przez nas odpowiednimi pismami, a przed wyborami pytani o swoje stanowisko w tej kwestii. Ponieważ zbliżają się wybory samorządowe apeluję by pytać o to kandydatów na radnych.

62


pikabu pikaburanga28.07.2014 11:22

"Nie mamy ambicji, żeby wyręczać taksówki czy inne pojazdy, żeby być komunikacją na drogach osiedlowych."
Kurcze.. a mnie się zawsze wydawało, że od tego jest komunikacja miejska i podmiejska, żeby móc pozwolić mieszkańcom docierać do różnych części miasta, a nie brać taksówkę i pozwalać zarabiać prywaciarzom. To ja proponuję w ogóle zlikwidować MZK, no bo przecież w mieście też się wyręcza taksówkarzy.
W tym kraju jest jakaś dziwna tendencja, jak zmniejsza się liczba użytkowników, to zamiast zachęcić do korzystania poprzez obniżki cen lub likwidację opłat (patrz Estonia) albo rozszerzenie siatki połączeń, to lepiej podwyższyć ceny i zmniejszyć siatkę, bo przecież nikt nie jeździ. Jak ma ktoś jeździć, jak busa albo w ogóle nie ma na danym obszarze albo jest raz na godzinę, jak nie rzadziej?!

73


Piotrkowianin Piotrkowianinranga28.07.2014 11:21

Cytuję:
- Nie mamy ambicji, żeby wyręczać taksówki czy inne pojazdy, żeby być komunikacją na drogach osiedlowych. Zmiany, które będą wprowadzane, to zmiany typu obsługa ulicy Świerczowskiej czy Michałowskiej. Obsługa Twardosławickiej mogłaby odbywać się, gdybyśmy znaleźli miejsce do zawracania - wyjaśnia Stankowski.

Ale bezczelny typ! Widać, że na zajmowanym stanowisku znalazł się zupełnie przypadkowo.

71


PT ~PT (Gość)28.07.2014 10:55

A może zamiast emz-ek zakupić śmigłowce.W drodze powrotnej mogą lądować na placu pofranciszkańskim. Było by za...jefajnie.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat