„Na tronie i w koronie” - wakacyjna propozycja dla dzieci

ePiotrkow Środa, 03 lipca 20192 2051
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza zorganizowane grupy dzieci na darmowe warsztaty edukacyjno-plastyczne „Na tronie i w koronie”. W 2019 roku dawny pałac króla Zygmunta I Starego obchodzi 500-lecie swojego istnienia. Dla upamiętnienia tej szczególnej rocznicy stworzony został projekt "Na tronie i w koronie", którego celem jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z okresem panowania dwóch ostatnich królów z dynastii Jagiellonów, a także z historią ich siedziby – unikalnej pod względem architektonicznym zarówno w skali kraju jak i Europy.

- Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod pracy z zakresu edukacji kulturalnej oraz artystycznej najmłodsi uczestnicy wprowadzeni zostaną w świat polskiego dziedzictwa historycznego – mówią pracownicy piotrkowskiego Muzeum. - Ważną intencją projektu jest również wzmacnianie tożsamości kulturowej na poziomie lokalnym oraz partycypacja dzieci w poznawaniu materialnych i niematerialnych aspektów historii.

 

Warsztaty składać się będą z dwóch części: I część edukacyjna polegać będzie na „aktywnym zwiedzaniu”, II plastyczna to własna praca twórcza uczestników, bazą będą informacje pozyskane podczas części edukacyjnej. Warsztaty odbywać się będą w okresie: czerwiec - sierpień 2019. Zapisy na warsztaty w siedzibie Muzeum (Plac Zamkowy 4) lub telefonicznie: 44 646 52 72. projekt dostał dofinansowanie z środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2019.

 

 

 

 

(materiały: Muzeum w Piotrkowie) 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.07.2019 17:46

Właśnie bardzo fajnie ze dziewczyny robią coś dla dzieciaków :) jako przedszkolanka widzę ile radości sprawia dzieciom wizyta w muzeum

10


u ~u (Gość)04.07.2019 15:47

Nuda

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat