Na sobotniej giełdzie spory ruch. Nie wszyscy przestrzegają obostrzeń

Strefa FM Sobota, 09 maja 202064 12331
Na terenie targowiska i giełdy samochodowej przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie nie brakowało w sobotę zarówno osób handlujących jak i klientów. Niestety nie wszyscy, którzy wybrali się na zakupy przestrzegali obowiązujących zaleceń i obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Podobnie jest także na innych targowiskach w Piotrkowie i powiecie.

Ładuję galerię...

W tle słychać komunikaty o zachowywaniu środków ostrożności, a mimo to wiele osób spaceruje w grupach, a klienci nie zachowują zalecanej bezpiecznej odległości przy stoiskach. Główny Inspektorat Sanitarny zaleca utrzymanie minimum 1,5 metra odstępu. - Dotyczy to zarówno osób w sklepikach i sklepach jak również na terenie całego targowiska, gdzie nie powinno się znajdować zbyt wiele osób. Osoby, które oczekują na swoją kolej po zakupy również powinny zachować dystans 1,5 m. W sklepach i sklepikach należy zachować ten odstęp między klientami, jak również od osób sprzedających - czytamy na stronie internetowej GIS.


Podobny problem został zauważony w Gorzkowicach, gdzie tamtejsze targowisko jest tłumnie odwiedzane przez kupujących. Nie wykluczone, że zostanie ono zamknięte. W najbliższy poniedziałek sprawie przyjrzą się gminne władze i wtedy też zostanie podjęta decyzja.


Czytelnicy portalu epiotrkow.pl zwracają uwagę, że taka sama sytuacja występuje na targowisku przy ul. Bawełnianej w Piotrkowie:


Podobnie było dzisiaj na targowisku przy ul. Bawełnianej w Piotrkowie Tryb. Gdzie są służby sanitarne czy porządkowe? Żadnych zasad bezpieczeństwa ani higieny. Polecam uwadze władzą miasta, wystarczyło żeby znalazł się 1 nosiciel wirusa, a zakażonych były by setki osób.

Faktycznie na targu przy Bawełnianej jest tragicznie. Tłumy, masa samochodów, ludzie chodzą bez rękawiczek i maseczek, o zaparkowanych autach na zakazie nie wspominając. Nikt kompletnie się tym nie interesuje.

 

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w przypadku nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych, zarządca targowiska może podjąć decyzję o ograniczeniu działania części lub całości bazaru.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (64)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.05.2020 20:57

Brawo naród kagańce z tearzy i nie dajcie sie zastraszyć! Skorumpowanym media! KONSTYTUCJA

20


sw ~sw (Gość)10.05.2020 09:20

Dzisiaj w niedzielę jest to samo. Pobierający opłaty od ulicy Poprzecznej nie ma nawet rękawiczek. Przyjął opłaty i wydał bilety wjazdu już kilkuset kierowcom (też bez rękawiczek). Jeżeli nic się nie stanie to ta pandemia to naprawdę ściema. A tak na marginesie to gdzie są służby odpowiedzialne za ten stan rzeczy?

60


gość ~gość (Gość)10.05.2020 08:06

Gdzie patrole karać za brak
maski.

26


gość ~gość (Gość)10.05.2020 11:59

Może jeszcze mamy chodzć z palcem w d... ludzie ogarnijcie się i nie kablować bo nas zniszczą i zniewola

56


kr ~kr (Gość)10.05.2020 11:58

Przeżywamy właśnie wspaniałe doświadczenie. Prysły wyobrażenia o polskim bohaterskim narodzie.
Głupota i strach rozkwitnęły na niewyobrażalną skalę. Stada donosicieli poczuły właśnie swój czas. Chrystus za ludzi poszedł na krzyż, a przebierańcy mieniący się jego pasterzami pozamykali się przed wiernymi w pałacach. Nic dziwnego, że taką trzodą muszą zarządzać starsi i mądrzejsi

46


gość ~gość (Gość)09.05.2020 13:31

Na powietrzu czy w budynku ? Co lepsze ? Ludzie mieli rękawiczki, przy wejściu na targowisko plyn do dezynfekcji. Większość stanowisk też miała swoje. Warzywa podaje sprzedawca w rękawiczkach. W biedrze ostatnio kobitka każdą sałatę przemacala bez rękawiczek i żadnej nie wzięła. To nie wytrzymałem i joby dostała.

162


gość ~gość (Gość)09.05.2020 13:02

U nas też w gminie rozprza nie stosują się do zasad do sklepu bez rękawiczek maseczek i dezynfekcji rąk a NIKt tego nie kontroluje

55


gufnoprafda ~gufnoprafda (Gość)09.05.2020 18:02

.Na bibliotecznej półce znalazłem zakurzoną, wydaną w1980 roku, książkę: „Wirusologia lekarska – podręcznik dla studentów medycyny” pod red. Leona Jabłońskiego. Profesor Jabłoński był jednym z najwybitniejszych epidemiologów i wirusologów. Działał w czasach, kiedy medycyna w naszym kraju nie uległa jeszcze komercjalizacji. Otwieram książkę na stronie 170 i czytam „Coronavirus”. „Wyodrębniono u chorych na małe schorzenia układu oddechowego – nieżyty górnych dróg oddechowych i zapalenia oskrzeli”. A na stronie 172: „Wirusy występują u dorosłych, od dzieci nie wyosabnia się ich … Prawdopodobnie przenoszą się drogą kropelkowo-powietrzną… Profilaktyka… Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych.
Mówi się o koronawirusie (SARS-CoV-2, powodującym chorobę COVID-19), że to nowy wirus. Tymczasem grupa Coronavirus była odkryta ponad pięćdziesiąt lat temu, a dokładnie w 1965 roku. Więcej, już prof. Leon Jabłoński wiedział, że w porównaniu z innymi wirusami, koronawirus jest dosyć łagodny. Faktycznie nie zagraża dzieciom i młodzieży. Występuje „u dorosłych, a u dzieci nie wyosabnia się ich”. Ofiarami śmiertelnymi są głownie osoby słabe i starsze, i to najczęściej po siedemdziesiątce, po przebytych chorobach lub z innymi komplikacjami zdrowotnymi. Dlaczego więc w mediach nie ma na ten temat rzetelnych informacji? Dlaczego na ogół podawane są jedynie liczby zachorowań i liczby ofiar, a nie podaje się w jakim były wieku i czy cierpiały na inne choroby? A ponadto, w jaki sposób je leczono?
Według danych opublikowanych dn. 19 kwietnia br. w The San Diego Union Tribune, ponad 30% osób, które zmarły w Los Angeles na COVID-19, było pensjonariuszami domów seniora, a w Long Beach seniorzy z domów opieki stanowili 70%. Większość ofiar śmiertelnych w USA to osoby starsze ze wcześniejszymi dolegliwościami zdrowotnymi. To jest grupa zagrożona. Z kolei, według najnowszych danych z Hiszpanii, średni wiek osób zmarłych w to 82 lata i aż 95% z nich cierpiało jednocześnie na inne schorzenia. Dlaczego zatem szerzy się psychozę strachu z powodu koronawirusa u wszystkich, dzięki czemu wiele osób, nawet młodych, wierzy, że koronawirus jest dla nich bardzo groźny i zagraża wręcz istnieniu ludzkiemu na Ziemi? Dlaczego zaleca się nam zostawanie w mieszkaniach i uciążliwe noszenie masek, zamyka się szkoły i inne instytucje, blokuje się granice, doprowadza się do paraliżu całe życie społeczne i gospodarcze, podczas gdy w podręczniku Jabłońskiego czytamy: „Obowiązują zasady takie jak przy innych wirusowych chorobach dróg oddechowych”. A więc koronawirus, choć bardziej zaraźliwy i powodujący większą śmiertelność wśród osób starszych, nie jest znacznie groźniejszy niż zwykła grypa i jest mniej groźny od wielu innych chorób i zjawisk społecznych. W takim przypadku izolować należy jedynie osoby chore i nie ma potrzeby stosowania radykalnych środków nadzwyczajnych, obejmujących całe społeczeństwo..

175


Mundek z Barkowic ~Mundek z Barkowic (Gość)10.05.2020 09:40

Niedziela, piękny poranek za oknem słoneczko i tem. 10 – 12 C i jest Ok.
I tu zdziwienie: grzejniki grzeją jak w okresie zimy tem. grzejnika 32,1 C
Ciepła woda – i tu rozczarowanie tylko 50,6 C – tem. reguluje RMI z dnia 17 lipca 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1422), które określa ją na 55-60°C. Zaginęło po drodze minimum 5 stopni ……. za które my użytkownicy również zapłacimy.
Rodzi się pytanie – czy są to celowe działania Magistratu, mające na celu podbudowę finansową Spółki Córki jaką jest MZGKiM ? ?.
Tajemnicą poliszynela są plany przekształceń a może też prywatyzacja ? ? ? Czy jest już amator na przejęcie – kupno, czy ustalono już kwotę. Przypuszczać można, że będzie to przysłowiowa 1 zł. – jeden złoty polski.
Czy tak Magistrat walczy z Globalnym Ociepleniem, Ekologią, Smogiem itd. itd. Bo to Spółka Córka Magistratu jest głównych trucicielem w obrębie Miasta.
Dla kogo produkuje się miliony GJ energii cieplnej, użytej obecnie do zbędnego podgrzewania tysięcy mieszkań, lokali Urzędów oraz strat wytworzenia i strat przesyłowych.
Ponadto wytwarza się tysiącach ton CO2, pyłów i innych uciążliwości dla Matki Ziemi.
I za to wszystko zapłacimy My Mieszkańcy Piotrkowa Tryb. lecz świadczy to o nieudolności Magistratu oraz wybieralnych Bezradnych.
A gdy przyjdzie jesień i zima, zaczną się naloty na prywatne posesje ! ! !

60


gość ~gość (Gość)10.05.2020 09:50

Ale ludźmi da się sterować.Masakra.Maseczki,rękawiczki niedługo będziecie chodzić w kagańcu bo jakiś śmieszny profesorek wam wmówi że możecie kogoś pogryź.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat