Na prostym odcinku drogi zjechał do rowu. Kierowca golfa był pijany

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 29 października 20180 6862
Widzieli, jak kierowca golfa na prostym odcinku drogi zjechał do rowu. Kiedy chcieli udzielić pomocy kierowcy i pasażerowi volkswagena, wyczuli alkohol. Świadkowie zdarzenia wezwali policję.
fot. policja

26 października około godz. 21.50 policjanci z posterunku w Klukach pojechali do miejscowości Pożdżenice, otrzymali bowiem informację o pijanym kierowcy. Na miejscu zastali zgłaszających. Para świadków opowiedziała funkcjonariuszom, jak kierowca volkswagena golfa na prostym odcinku drogi zjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Kiedy świadkowie podbiegli do samochodu, żeby udzielić poszkodowanym pomocy, poczuli zapach alkoholu i od kierowcy, i od pasażera. O wszystkim poinformowali policję, pilnowali, by żaden z nich nie odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia. 32-letni mieszkaniec gminy Zelów, który kierował golfem miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Niewiele mniej, bo 2 promile, wydmuchał jego 3 lata starszy kolega. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci na miejscu zatrzymali 32-latkowi prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Mężczyzna odpowie przed sądem.

 

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy wcześniej byli skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów i świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 10 000 złotych.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat