Na placu Litewskim powstanie linarium

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 09 maja 202129 9850
Wschodnia część miasta jeszcze w tym roku wzbogaci się o duży i atrakcyjny plac zabaw. Inwestycja zostanie wykonana na placu Litewskim.
fot. UM Piotrków

Budowa obiektu dla najmłodszych piotrkowian w tej lokalizacji to bardzo ważne uzupełnienie prowadzonej rewitalizacji społecznej najstarszej części Piotrkowa Trybunalskiego.

- Tworzymy na Podzamczu atrakcyjne osiedle mieszkaniowe. Nowe kamienice w tej okolicy budują samorząd oraz prywatni inwestorzy. Wprowadzają się do nich przeważnie małżeństwa z dziećmi. Dlatego miejsce, w którym rodzice ze swoimi pociechami mogliby spędzać czas jest tutaj potrzebne – mówi prezydent Krzysztof Chojniak i przypomina, że całkiem niedawno miasto odremontowało południową część placu Litewskiego.

Na blisko 400 metrach kwadratowych zaplanowano montaż: 3-stanowiskowej huśtawki, „bocianiego gniazda”, trampoliny ziemnej, karuzeli, huśtawki wagowej, zestawu drabinek i kratownic, mini-linarium oraz dużego zestawu zabawowego, w skład którego wejdą m.in. różnej wielkości zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa zjazd strażacki, most linowy i most-równoważnia, gra w kółko i krzyżyk, drążki gimnastyczne, drabinka łukowa oraz przeplotnia linowa. Całość uzupełnią gumowe maty oraz stylizowane ogrodzenie.

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na realizację inwestycji w formule "projektuj i buduj". Oferty można składać do 21 maja, a wykonawca na zakończenie inwestycji będzie miał 5 miesięcy od daty podpisania umowy.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rk ~Rk (Gość)09.05.2021 09:08

Tylko pilnowac portfeli i telefonow ...

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat