Na piotrkowskiej filii UJK będzie można studiować pielęgniarstwo

Strefa FM Czwartek, 23 lipca 202014 5364
W piotrkowskiej filii UJK zostanie uruchomiony nowy kierunek: pielęgniarstwo. Niestety jeszcze nie w nowym roku akademickim, ale nowy rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Stanisław Głuszek wspiera ten pomysł. Wczoraj gościł w Piotrkowie i rozmawiał na ten temat z władzami filii.
fot. unipt.pl

- Podjęliśmy już wstępną deklarację, że od 1 września rozpoczniemy działania dotyczące przygotowania zespołu do stworzenia kierunku pielęgniarstwo - mówi prof. Stanisław Głuszek. - Takie jest oczekiwanie tutejszego środowiska i czterech okolicznych szpitali, bo już mamy te informacje od wojewody. Taka jest również deklaracja samego wojewody, że to otoczenie społeczno - gospodarcze będzie bardzo mocno zaangażowane w tworzenie kierunku. Bardzo zresztą na to liczymy i prosimy o wsparcie, bowiem otworzenie takiego kierunku jak pielęgniarstwo jest bardzo kosztowne dla uniwersytetu - tłumaczy profesor.

Uczelnia może liczyć też na wsparcie władz wojewódzkich o czym powiedział nam wicewojewoda Krzysztof Ciecióra.


- Dołożymy wszelkich starań, aby do tego doprowadzić. Jest to w interesie zarówno Piotrkowa, ale nie tylko, bo wszystkich miejscowości i miast dookoła. Mamy w naszym pobliżu kilka szpitali i w każdym z nich brakuje, albo będzie brakować kadry. Także uważam, że powstanie kierunku pielęgniarskiego tutaj w Piotrkowie jest jednym z najważniejszych projektów rozwojowych województwa łódzkiego - mówi Krzysztof Ciecióra. 


Goszczący wczoraj w Piotrkowie rektor elekt i wicewojewoda odwiedzili również nowo utworzoną salę rzemiosł tradycyjnych. Pomysł na stworzenie miejsca do praktycznej nauki historii w murach filii spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą zarówno przedstawiciela Urzędu Wojewódzkiego, jak i władz uczelni.


Zainteresował temat?

13

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.07.2020 10:05

W filii podobno straszny zamordyzm zapanował

20


gość ~gość (Gość)23.07.2020 16:49

Dobre posunięcie. Zawód opłacalny, fizycznie nie jest ciężko. Dodatki od ministra, za pracę w święta, za nocne dyżury. I uwierzcie, że wolą w święta niż w tygodniu pracować. Nie wierzcie w płacz pielegniarek, bo kasy mają dużo. Wystarczy podpisać kontrakt i pare dyżurów wziąć w obcym szpitalu. Auta luksusowe, wycieczki, zycie ponad stan. Ratownicy medyczni są na kontraktach pielęgniarskich. Są pielęgniarki z różnych szpitali. Dobry zawód.

58


gość ~gość (Gość)24.07.2020 12:18

Juz tyle nowych kierunków się otworzyło, że głowa mała... Co roku ma być jakiś nowy kierunek i nigdy nie doszło do skutku, żeby się otworzył.

40


tyle czasu tworzą ~tyle czasu tworzą (Gość)24.07.2020 10:33

No naprawdę iście UJK dysponuje wspaniałą kadrą akademicką. Oni nawet i z pięć lat będą tworzyli ten kierunek...To taki ich piotrkowski MIŚ. Gratuluje podejścia do tematu.

50


gość ~gość (Gość)24.07.2020 08:02

UJK walczy o przetrwanie

40


gość ~gość (Gość)23.07.2020 21:19

Rocznie kończy około 100 pielęgniarek a w zawodzie zaczyna peace 5 ale z tych stu juz pracuje około 50 jako ratownicy opiekunki itp.

20


gość ~gość (Gość)23.07.2020 17:26

Tworzyć w 1 rok "pielęgniarstwo" świadczy albo o stopniu trudności kierunku,nieudolności tworzących albo lekceważeniu powagi braku kadr pielęgniarskich w regionie.Ewentualnie świadczy o wszystkich wymienionych opcjach.

73


eff ~eff (Gość)23.07.2020 13:16

przecież już jest pielęgniarstwo na WSPS w Piotrkowie. W Tomaszowie tez jest. Nie za dużo uczelni w okolicy chce kształcić w tym samym kierunku?

64


nnn ~nnn (Gość)23.07.2020 14:17

W filii, nie na filii. Na dachu można studiować?

80


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga23.07.2020 13:33

Jak to było? W Piotrkowie szybciej można wylecieć z tramwaju niż z UJK

143


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat