Na pierwszy trening nigdy nie jest za późno

Strefa FM Niedziela, 31 marca 20191 2482
Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć i dbać o swoją sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, aby każdą aktywność fizyczną uprawiać rozważnie. Rozpoczynając swoją przygodę z siłownią pamiętajmy, aby przede wszystkim mierzyć siły na zamiary i konsekwentnie realizować swoje postanowienia.
fot.pixabay.com

Przygodę z siłownią rozpocząć można zawsze. Należy jednak pamiętać, aby nie przeforsować swojego organizmu, bo może się ona bardzo szybko zakończyć i pozostanie po niej jedynie kontuzja. - Przede wszystkim wszyscy ci, którzy dopiero zapisali się na siłownie, muszą pamiętać o tym, że trzeba mierzyć siły na zamiary. Najpierw poleciłbym jakieś lekkie aktywności typu: spacery, bieganie czy rower. Dopiero później można zabrać się za cięższe ćwiczenia z ciężarami. Zaczynajmy powoli i bądźmy konsekwentni w tym co robimy, bo konsekwencja w ćwiczeniach to klucz do sukcesu.– mówi Jakub Skowroński, piotrkowski trener personalny.

 

Wiele osób przestrzega się przed pójściem na siłownie, głównie dlatego, że po prostu się wstydzą. Należy jednak pamiętać, że każdy kiedyś zaczynał. W ofercie takich obiektów, zwykle poza samymi maszynami są również zajęcia zorganizowane, na które zapisać może się każdy członek fitness klubu. -Zajęcia, zajęciom oczywiście nie równe, jednak każdy znajdzie coś dla siebie.  Są ćwiczenia zarówno dla początkujących, średnio-zaawansowanych, jak i dla tych bardziej wytrwałych. - dodaje J. Skowroński- Dobrą alternatywą dla osób rozpoczynających jest także skorzystanie z usług trenera personalnego, który odpowiednio dopasuje ćwiczenia. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na taką opcje, to zwykle w klubach funkcjonują dyżury trenerskie. Poza tym, zawsze możemy poprosić o pomoc współćwiczących, którzy na pewno podzielą się swoją wiedzą.

 

Przychodząc na siłownie musimy pamiętać o tym, że obowiązują tam również pewne zasady- Powinniśmy pamiętać o stroju na zmianę, który przede wszystkim musi być wygodny. Nie ćwiczymy w tych samych ubraniach, w których przyszliśmy-dodaje trener- Osoba ćwicząca powinna również znać podstawowe zasady kultury osobistej. Oprócz tego każdy uczestnik klubu powinien sprzątać po sobie, a po treningu odkładać ciężary na miejsce. To chyba takie najważniejsze niepisane reguły.

 

Regularne treningi to duża zmiana dla nas, ale przede wszystkim dla naszego organizmu. Kiedy postanowimy już rozpocząć przygodę z siłownią, warto zadbać o to, aby niczego nam nie brakowało - Dobrze zbilansowana dieta może zastąpić nam wszystkie suplementy. Jeśli dopilnujemy odpowiedniego żywienia i będziemy korzystać z pełnowartościowych środków to nie musimy posiłkować się dodatkową suplementacją.- podsumował  Jakub Skowroński

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

60+ ~60+ (Gość)31.03.2019 20:27

Ja się nie mogę doczekać, kiedy wreszcie przejdę na emeryturę i będę miał więcej czasu na bieganie, siłownie, jazdę na rowerze, czy wyjazd w góry. Teraz przeważnie udaje się np. pobiegać w czasie weekendu, chociaż po zmianie czasu dzień dłuższy to może się tak uda chociaż 2-3 razy w tygodniu. W każdym razie nie ma chyba nic lepszego dla zdrowia w każdym wieku, jak dużo ruchu. Urlop na plaży? To nie dla mnie! Plecak, dobre buty i w góry, zdobywać szczyty! Tylko, że póki co, to nawet urlop trudno dostać w tej szacownej instytucji, w której mam nieprzyjemność pracować. Jeśli tylko zdrowie pozwoli, mam zamiar żyć aktywnie, jak najdłużej i do żadnego Ciechocinka się nie wybieram! P.S.W Ciechocinku to się podobno przede wszystkim zdradza żony, a ja nie mam żony, to chyba nic tam po mnie?...

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat