Na parkingu kpią z niepełnosprawnych

ePiotrkow Środa, 05 czerwca 201335 5772
- Właściciel parkingu nic sobie nie robi z niepełnosprawnych kierowców i pozwala na stawianie kontenera na śmieci w miejscu przeznaczonym dla inwalidów – mówi jeden z mieszkańców Piotrkowa.

Chodzi o parking przy ul. Narutowicza vis a vis zakładu energetycznego. Nie tak dawno plac na 20 lat wydzierżawił od miasta przedsiębiorca prowadzący w sąsiedztwie działalność gospodarczą. Miejsce zostało wyłączone z obszaru Strefy Płatnego Parkowania. Niepełnosprawni kierowcy mają nadzieję, że kontener długo w tym miejscy nie postoi.


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga07.06.2013 18:58

Ja rozumiem, że można stawać w obronie inwalidów, ale bronić takich fałszywych inwalidów, to już lekka przesada:

"lokis" napisał(a):
Za komuny byłoby to nie do pomyślenia. Inawlida poszedłby do sekretarza na ul. Sienkiewicza 16A


Najgorsza jest niepełnosprawność umysłowa. I to nie tylko na parkingu...

00


lokis ~lokis (Gość)07.06.2013 15:55

"Kemar" napisał(a):
Kto z Was zgodziły się żeby użytkownicy forum, czy też dziennikarze nakazywali mu, gdzie ma w swoim mieszkaniu dywan, czy kosz na śmieci postawić?


To wina Wałęsy. Za komuny byłoby to nie do pomyślenia. Inawlida poszedłby do sekretarza na ul. Sienkiewicza 16A i panwłaściciel miałby pozamiatane.

10


tutaj tutajranga07.06.2013 09:22

Kurde. Lubię Cię, fotografie, więc mówię: magnez, magnez z potasem, vit. b1, trochę zwyczajnej sody oczyszczonej, mocno słony rosół.
Piszę to, bo naprawdę Cię lubię.

00


chiński fotograf chiński fotografranga07.06.2013 01:17

Na parkingu kpią z niepełnosprawnych. Czy tylko na parkingu?

00


tutaj tutajranga06.06.2013 21:58

A gdyby zmazał białe linie i dał napis: "Teren prywatny", zamiast: "Parking prywatny"?

00


Kemar ~Kemar (Gość)06.06.2013 20:45

"tym bardziej, że na parkingach też obowiązuje prawo kodeksu drogowego".
Nieprawda.
To właściciel terenu decyduje, czy te przepisy obowiązują, czy nie poprzez ustawienie znaku "Strefa Ruchu".
Takiego znaku ja tam nie widzę więc nawet żyrafę betonową mogę tam postawić bo to MOJA własność!!!!!
Co za mentalność żeby nakazywać właścicielowi co ma robić ze swoją własnością.
Kto z Was zgodziły się żeby użytkownicy forum, czy też dziennikarze nakazywali mu, gdzie ma w swoim mieszkaniu dywan, czy kosz na śmieci postawić?

00


bulk bulkranga06.06.2013 18:44

"Kamar" napisał(a):
A od kiedy to Straż Miejska ma decydować co stawiam na swoim terenie?


Skoro Pan sie zdecydował na zbudowanie parkingu na swoim terenie, to nie rozumiem tego rozgoryczenia z powodu egzekwowania prawa przez SM/Policje, tym bardziej, że na parkingach też obowiązuje prawo kodeksu drogowego, w tym przypadku znaki drogowe D-18a i T-29.

00


Al Bundy Al Bundyranga06.06.2013 17:48

Ktoś robi sztuczny problem. Jeśli miasto sprzedaje lub wydzierżawia komuś teren, a w umowie nie ma żadnych wymogów co do sposobu użytkowania, to na jakiej podstawie potem nosa wściubia?

"Mysliciel" napisał(a):
Dlatego legitymacje dla niepełnosprawnych powinny być wydawane chorym upośledzonym ruchowo lub niedowidzącym, a z "kopert" powinno się egzekwować korzystanie z nich wyłącznie przez te osoby!


Osoby niedowidzące to chyba nie mogą być kierowcami. Co do upośledzonych ruchowo, pełna zgoda. Oczywiście w kontekście parkingów publicznych, prywatne to zupełnie co innego.

00


Myśliciel Myślicielranga06.06.2013 11:27

"Kamar" napisał(a):
Niedługo w Piotrkowie będzie więcej inwalidów niż ludzi zdrowych.
Pod blokami to już połowa miejsc parkingowych to "inwalidzi".


"Ogladacz" napisał(a):
Jacyś dziwni są ci niepełnosprawni. Sąsiad z bloku ma legitymację niepełnosprawnego, a śmiga tak że niejeden pełnosprawny by mu nie dorównał. Inny niepełnosprawny daje swoja legitymację rodzinie lub znajomym, którzy korzystają z miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych.
Ja się pytam: kto z kogo tu sobie kpi ??? Dlaczego mamy tylu sprawnych - niepełnosprawnych ???
Niedługo parkingi zamienią się na miejsca TYLKO dla niepełnosprawnych.


Dlatego legitymacje dla niepełnosprawnych powinny być wydawane chorym upośledzonym ruchowo lub niedowidzącym, a z "kopert" powinno się egzekwować korzystanie z nich wyłącznie przez te osoby! Kpiny to robią sobie różni "niepełnosprawni". którzy załatwili sobie karty niepełnosprawnego. Wokół wielu bloków więcej jest miejsc dla niepełnosprawnych niż normalnych parkingów. Czy ktoś może się wziąć za nasze chore społeczeństwo?

10


koko ~koko (Gość)06.06.2013 09:59

Za parkingi płatne niech płacą przyjezdni np. EPI, ja płace podatki w tym mieście i chce parkowac za darmo !!!!!!! lub za symboliczną złotówkę.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat