Na drogach bezpieczniej niż w ubiegłym roku

PolicjaŁódzkie Poniedziałek, 13 listopada 20171 1632
Ogólnopolska akcja „Bezpieczny Listopadowy Weekend 2017” podsumowana. Działania prowadzone były przez trzy dni od 10 do 12 listopada. Na drogach naszego województwa nikt nie zginął.
fot. pakwi

Głównym celem policyjnych działań było ograniczenie wypadków, szczególnie tych ze skutkiem śmiertelnym. Sprawdzali trzeźwość, przestrzeganie dozwolonej prędkości oraz korzystanie z pasów i prawidłowość przewożenia pasażerów. Szczególną uwagę zwrócono na pieszych, którzy poruszając się w terenie niezabudowanym powinni mieć elementy odblaskowe.


Jeśli chodzi o statystyki, na drogach województwa łódzkiego doszło do 37 wypadków, w których 40 osób zostało rannych. Nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 81 nietrzeźwych kierujących.


Dla porównania podczas ubiegłorocznych działań, które trwały cztery dni od 10 do 13 listopada, w województwie łódzkim policjanci odnotowali 31 wypadków drogowych. W tych zdarzeniach śmierć poniosły 4 osoby, a 36 zostało rannych. Ponadto złapano 56 nietrzeźwych kierowców.


(źródło: KWP Łódź)


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)13.11.2017 17:21

Jak by usunąć policję z dróg nie miało by to wpływu na statystyki a ile państwo by zaoszczędziło na utrzymaniu tych policjantów na wyposażeniu w auta i drogi sprzęt nic nie wart jak powszechnie wiadomo. Czy jest policja na drodze czy nie to nie ma to wpływu na kolizje czy wypadki bo te były są i będą

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat