Na drodze i w miłości pośpiech nie jest wskazany

Policja KMP Piotrków Czwartek, 14 lutego 20198 7661
Jak policja świętuje walentynki? Kontrolami na drogach. To bowiem doskonała okazja, żeby przypomnieć wszystkim, nie tylko tym zakochanym, że pośpiech zarówno w miłości, jak i na drodze nie jest wskazany.

Ładuję galerię...

 - Nadmierna prędkość nadal pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków, w tym tych najtragiczniejszych w skutkach. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Zwolnij, jak kocha to poczeka, zwłaszcza z walentynkową kolacją – apelują policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Funkcjonariusze  również ulegli walentynkowej atmosferze, zamiast mandatów wręczają w czwartek zapachowe serduszka. Każdy kierowca, który przekroczył prędkość jest przez nich zatrzymywany i jeśli jest trzeźwy otrzymuje walentynkowy upominek. Policjanci rozpoczęli akcję o godzinie 10.00 w alejach Sikorskiego. Przez 30 minut zatrzymali kilka samochodów, wśród nich "elkę". Jak się okazało kursantka kilkadziesiąt minut wcześniej po raz pierwszy wsiadła do samochodu.

 

 - Na pewno nie zapomnę tej pierwszej lekcji. Trochę się zestresowałam, ale akcja jest przesympatyczna - powiedziała naszemu reporterowi.

 

Taką prewencyjną akcję piotrkowscy funkcjonariusze przeprowadzają od kilku lat.

 

-- Warto zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać do celu, tym bardziej, jeśli czeka tam ukochana osoba – mówi oficer prasowy jednostki w Piotrkowie Trybunalskim. - To kolejny już rok tej wyjątkowej akcji skierowanej nie tylko do zakochanych. Zawsze spotyka się z pozytywnym odzewem, a zapachowe serduszko zawieszone w samochodzie każdego dnia przypomina, by nie przekraczać dozwolonych prędkości. Na serduszkach znajduje się wymowny napis: jak kocha to poczeka. W ten sposób przypominamy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - podsumowała asp. Ilona Sidorko.

 

Podczas walentynek policjanci będą przeprowadzać kontrole w kilku miejscach w Piotrkowie Trybunalskim i na terenie powiatu piotrkowskiego.

 

 

 


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stary kawaler ~stary kawaler (Gość)15.02.2019 21:26

Nie wiem, jak na drodze, ale w miłości rzeczywiście pośpiech nie wskazany...

20


gość ~gość (Gość)14.02.2019 21:23

Isnieje miłość fizyczna

20


Gość II ~Gość II (Gość)14.02.2019 20:08

A najładniejsza jak zawsze Pani Rzecznik z Piotrkowskiej policji. Az trudno sobie wyobrazić ILE kwiatów musiała dzisiaj dostać z racji Walentynek od Kolegów z pracy.

32


gość ~gość (Gość)14.02.2019 14:50

Policjantka bez czapeczki

41


gość ~gość (Gość)14.02.2019 14:36

Na zdjęciu widze panią policjant podczas interwencji bez czapki... czy ta Pani policjant będzie miała postępowanie? Mój kolega przez takie coś miał.

50


interesująca ~interesująca (Gość)14.02.2019 11:24

współczuję takiego podejścia do życia, pieniądze owszem pomagają ale nie przytulą nie wesprą w razie potrzeby... miłość istnieje trzeba ją tylko spotkać. Wszystkiego dobrego w dniu zakochanych, a piratom drogowym niech się nie spieszy i tak zdążą

41


X2 ~X2 (Gość)14.02.2019 09:09

Sama prędkość nie jest przyczyną wypadków tylko wymuszenie pierwszeństwa przejazdu to jest poważny problem. Na marginesie dodam ,że żadna miłość nie istnieje to fraza wymyślona przez poetów i jeśli można coś kochać to pieniądze i choć i one nie zawsze szczęście dają to są potrzebne do życia jak tlen

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat