ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na co zwracać uwagę przy zakupie butów zimowych?

Czwartek, 27 grudnia 2018 2002
Zima jak co roku zaskakuje nie tylko kierowców na polskich drogach. Mimo znanej nam od wielu lat daty przyjścia, co rusz natkniemy się na takich, którzy nie do końca przygotowali swoją garderobę na nadchodzącą, zimną porę roku. O ile nie mamy kłopotu z wyborem wierzchniego okrycia, o tyle zakup obuwia zimowego nastręcza nam pewnych trudności. Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie butów na zimę?

Zastosowanie w praktyce


Decydując się na zakup obuwia na zimę, musimy postawić sobie jedno zasadnicze pytanie: podczas jakich wyjść, czy okazji ma nam służyć? Kwestia może i banalna, ale kiedy uzmysłowimy sobie, jakie aktywności będziemy podejmować zimą, czy poruszamy się komunikacją miejską i musimy każdego dnia dochodzić na przystanek, czy mamy jakieś plany wyjazdowe, bądź wymagające wyjścia - jak wycieczka w góry - będzie nam łatwiej zwrócić uwagę na odpowiedni model, który spełni swoje przeznaczenie. Planując wyjście szlakiem do doliny, lub na jakiś szczyt w sam środek zimy, kiedy mróz szczypie po nosie, a na drodze nie brak oblodzeń, wybór nie padnie na sztyblety, czy botki na obcasie. Chyba, że masz w planach mini performance nowoczesnego tańca na lodzie. Wybierając się na wycieczkę po ulicach miasta wyłożonych kostką, nie wybierzesz też kozaków na szpilce, ale sprawdzony model z płaską i przyczepną podeszwą. Musisz czuć się pewnie i komfortowo w każdych warunkach.

 

Ciepło


Wielu nie przepada za zimą, głównie ze względu na panujące ujemne temperatury. Wielbiciele domowego ciepła z pewnością docenią te modele, które uchronią przed chłodem. Dlatego na wstępie możemy zrezygnować z par na cienkiej podeszwie i bez odpowiedniego ocieplenia. W takich butach najzwyczajniej w świecie nie chodzi się dobrze, są niestabilne, łatwo o przemarznięcie i upadek. Dlatego dobre zimowe buty powinny być wyposażone w antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu unikniemy wywrotek nawet na oblodzonej nawierzchni.

 

Odpowiedni materiał


Jedną z kluczowych kwestii przy wyborze obuwia zimowego jest materiał, z jakiego wykonano but. Polska zima nie zawsze kojarzy się z trzeszczącym pod stopami śniegiem, otulającym drzewa i wszystko dookoła, tworzącym piękny, klimatyczny krajobraz. To często chlapa, błoto pośniegowe i dająca się we znaki wilgoć. Dla wymagających śmiało sprawdzić się tutaj mogą znane buty zimowe Emu, chroniące przed wodą i chłodem na najwyższym poziomie dzięki wykonaniu ich z wełny merynosów. Równie dobrze sprawdzi się tutaj łatwa w pielęgnacji skóra naturalna, która po odpowiedniej impregnacji nie będzie przepuszczała wody. Powinniśmy przy tym wystrzegać się butów z zamszu - mimo pięknego wyglądu zwyczajnie nie sprawdzają się w trakcie zimy: szybko przemakają i wymagają dodatkowej, nieco bardziej skomplikowanej niż w przypadku skóry naturalnej pielęgnacji.

 

Wygląd ma znaczenie


Nie od dziś wiadomo, że choćby najlepszy materiał i znane logo stały za butem, jeśli nie będzie się ciekawie prezentować, to zwyczajnie pozostanie niezauważony. Zarówno kobiety jak i mężczyźni chcą wyglądać dobrze w każdej sytuacji i to samo dotyczy zimowego obuwia - ich wygląd idzie dla nas w parze z praktycznością. Nie da się ukryć, że wiele kwestii dotyczących samego wyglądu butów wpływa bezpośrednio na komfort ich noszenia. Choćby kolor - czarny, uniwersalny sprawdzi się podczas wielu zimowych wyzwań, kiedy na jaśniejszych odcieniach nie ukryją się plamy, czy zabrudzenia, co powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając swój model. Wybór jest ogromny, a Ty już możesz rozpocząć poszukiwanie swojej własnej pary butów zimowych na stronie Sizeer.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat