Na co stać w tym sezonie Piotrkowianina?

Strefa FM Piątek, 30 sierpnia 201918 2521
Na to pytanie odpowiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes klubu Tomasz Zwierzchowski, który wraz z trenerem Bartoszem Jureckim i kapitanem Piotrem Swatem spotkali się z dziennikarzami.

Ładuję galerię...

Trzy lata temu Piotrkowianin przystąpił do rozgrywek w lidze zawodowej, najpierw zajął 14. miejsce, następnie 11., a w minionym sezonie już 7. Czy w tym sezonie będzie podobnie?

 

 - Myślę, że sytuacja się diametralnie zmieniła, ponieważ mamy nowego trenera, a wiadomo, że kręgosłup drużyny składa się z trenera, zawodników i członków zarządu, żeby to wszystko dobrze współpracowało musimy się dotrzeć, a minął zaledwie miesiąc. Jestem optymistą, ale naszym głównym celem w tym sezonie będzie walka o utrzymanie, oczywiście zależy nam na zajęciu miejsca w pierwszej ósemce i walce w fazie play-off - powiedział Tomasz Zwierzchowski, który podkreślał też, że jeden z głównych sponsorów, zapewniający aż 1/4 klubowego budżetu, ograniczył swoje wsparcie i trzeba tę lukę załatać.

 

Budżet trzeba dopiąć, luki pojawiły się również w składzie, ponieważ przed pierwszym meczem kontuzjowani są czterej zawodnicy.

 

 - Najbardziej plany pokrzyżowała nam kontuzja Romana Pożarka, ponieważ podczas sparingów to on miał grać na środku rozegrania, a ostatecznie musieliśmy opracować inny wariant. Na dodatek ze składu wypadli też Marcin Tórz, Piotr Rutkowski i Filip Surosz. W przypadku tych trzech zawodników to nie są jakieś poważne urazy, ale jeśli nie będą gotowi na 100%, nie będę ryzykował, ponieważ sezon jest długi. Z każdym dniem i każdą godziną wygląda to jednak coraz lepiej. Najbardziej jestem zadowolony z gry w obronie, musimy natomiast popracować nad atakiem pozycyjnym - dodaje trener Bartosz Jurecki.

 

Kapitan zespołu Piotr Swat, który już po raz szósty przygotowywał się do nowego sezonu w Piotrkowie Trybunalskim, podkreślał, że podczas okresu przygotowawczego udało się zrealizować wszystkie założenia.

 

 - Robiliśmy dokładnie to co trener kazał, ja mam do niego pełne zaufanie i wiem, że stać nas na niespodziankę i awans do czołowej ósemki, tym bardziej, że stanowimy zgrany zespół i nawet gdy nas tutaj zabraknie ja zawsze będę traktował tę grupę jak rodzinę, a jeżeli jest atmosfera to o wyniki jest dużo łatwiej - powiedział Piotr Swat. Kapitan zaprezentował też nowy komplet koszulek, w których będą występować nasi zawodnicy.

 

Jak już informowaliśmy przez cztery najbliższe sezony mecze męskiej PGNiG Superligi będą transmitowane na antenach Telewizji Polskiej. Dwa mecze każdej kolejki będzie można obejrzeć na żywo. Będzie też magazyn piłki ręcznej, także na antenach lokalnych TVP piłki ręcznej ma być więcej. Pierwszy mecz Piotrkowianina obejrzymy w telewizji 20 września. Rozgrywki nasz zespół zainauguruje jednak dużo wcześniej, ponieważ już w najbliższą niedzielę, 1 września zespół Bartosza Jureckiego zmierzy się w Kaliszu z tamtejszą Energą.

 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość (Gość) ~gość (Gość) (Gość)31.08.2019 18:16

Przykro czyta się te wasze wypociny, próbujecie sobie ulżyć ubliżając innym, brawo piotrkowska śmietanka internetowa.

22


oprych ~oprych (Gość)30.08.2019 23:08

malgosie powolajcie do rady swojej

42


gość ~gość (Gość)02.09.2019 21:59

Haering na wszystkim oszczedza nawet na papierze do D..y, a gdzie tu mowa o sponsoringu!

11


jojo ~jojo (Gość)02.09.2019 11:31

miej pan trochę godnośći i puść pan ten stołek

11


gość ~gość (Gość)01.09.2019 12:56

Sponsorzy odchodzą od Piotrkowianina i przechodzą do Piotrcovii bo z Tomaszem już nikt poważny nie rozmawia

21


gość ~gość (Gość)31.08.2019 15:26

Tomek wstydu oszczędź. Ładna szopka

11


gość ~gość (Gość)31.08.2019 07:36

Haering się wycofał! To słaby budżet ma klub, bo 50% to miasto daje.

12


jojo ~jojo (Gość)30.08.2019 20:55

Z tym kręgosłupem to dobre z tego co wiem to u jednego słabo to wygląda.Odnośnie pana z prawej to bodajże kiedyś występował w awanturze o kasę z Ibiszem ,a co tu robi nie wiem?

31


gość ~gość (Gość)30.08.2019 19:46

Marketing na najwyższym poziomie. Tego kto to robi powinni zwolnić, bo ośmiesza klub.

31


gość ~gość (Gość)30.08.2019 13:54

Kto to ten z lewej. Jakiś nowy zawodnik?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat