ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Na co powinieneś zwracać uwagę przy wyborze łóżka kontynentalnego?

Wtorek, 26 listopada 2019 1150
Na świecie nie ma osoby, która nie marzy o sypialni, w której centralnym punktem jest wygodne, ogromne, a przede wszystkim ładne łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Model taki stanowi nie tylko znakomitą dekorację pomieszczenia, ale i zapewnia komfortowy sen na co dzień dla nas samych i naszych najbliższych. Łóżko kontynentalne, bo o nim dziś mowa, nieco różni się od standardowych modeli łóżek sypialnianych. Czym tak dokładnie? Przede wszystkim konstrukcją.

Łóżko kontynentalne, co to takiego?

 

Moda na luksusowe łóżka kontynentalne przybyła do Polski z Zachodu, proponując najnowocześniejsze rozwiązania i ciekawy, niespotykany wygląd. To właśnie one najczęściej widnieją w sypialniach popularnych filmów i seriali amerykańskich.
Model tego łóżka charakteryzuje się masywną budową, która najczęściej spotykana jest w pokojach hotelowych, z czego wzięła się jego potoczna nazwa „łóżko hotelowe”.


Tworzą je trzy warstwy, które połączone w jedną całość zapewniają najwyższy komfort wypoczynku i niczym niezmącony sen.
Począwszy od dolnej warstwy, którą tworzy skrzynia wypełniona sprężynami bądź miejscem służącym do przechowywania pościeli, poprzez elastyczny materac, aż po topper, czyli tak zwany materac nawierzchniowy, który zwiększa poczucie odprężenia i wyrównuje powierzchnie łóżka.


Kolejnym elementem łóżka kontynentalnego jest zagłówek, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i użytkową, zapewniając miękkie oparcie.

 

 

Zalety łóżka hotelowego

 

Łóżko to ma wiele zalet, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Ze względu na wysokość umiejscowienia materaca, polecany jest szczególnie osobom starszym lub osobom z problemami zdrowotnymi czy niepełnosprawnościami. Wysoko umieszczony materac umożliwi łatwe wstawanie z łóżka, bez konieczności pomocy osób trzecich.

 

Dzięki temu, że łóżko kontynentalne posiada kilka warstw, które współgrają ze sobą, zapewnia również odpowiednią cyrkulację powietrza. Odpowiednio wentylowany materac uniemożliwia rozwój grzybów i bakterii, zapewniając tym samym zdrowy sen.

 

 

Na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

 

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na wielkość Twojej sypialni. Pamiętaj, że łóżka kontynentalne są dość masywne i często mogą zaburzyć wizję aranżacyjną, przytłaczając wnętrze.
Łóżko to sprawdzi się szczególnie w przestronnych sypialniach, nie zaburzając równowagi.


Gdy już zdecydujesz się na konkretny model, dopasuj odpowiednią szerokość łóżka, tak by każdy miał do niego swobodny dostęp.

 

Dobrym wyborem będzie łóżko, które posiada wbudowane schowki bądź szuflady, umożliwiając przechowywanie rzeczy codziennego użytku, pościeli czy poduszek. Zapewnisz tym samym sobie ład i porządek w pomieszczeniu.


Zwróć uwagę także na wysokość zagłówka, by uniknąć przykrych sytuacji, spowodowanych złym dopasowaniem modelu do powierzchni pomieszczenia. Jest to szczególnie ważny aspekt, gdy urządzamy sypialnię na poddaszu, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.

 

A więc jeśli cenisz sobie komfort, uwielbiasz nietypowe i luksusowe rozwiązania w swoich pomieszczeniach, a może pragniesz przez lata cieszyć się idealnym wypoczynkiem, to łóżko kontynentalne jest stworzone właśnie dla Ciebie!
 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat