Z siekierą na brata

PolicjaRadomsko Środa, 16 maja 20182 5457
Na policję zgłosił się się 50-latek z ranami na nogach. Powiedział, że brat zaatakował go siekierą. Ranny trafił do szpitala, a napastnik został już aresztowany.

11 maja po południu do radomszczańskiej komendy przyszedł 50-letni mężczyzna, który poprosił policjantów o pomoc medyczną. - Pokazał mundurowym rany rąbane na nogach – informuje oficer prasowy komendy policji w Radomsku. - Funkcjonariusze po udzieleniu mu pomocy przedmedycznej wezwali zespół pogotowia ratunkowego. Po opatrzeniu ran mężczyzna został przewieziony do radomszczańskiego szpitala. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Podczas rozmowy z 50-latkiem okazało się, że jego starszy brat zadał mu kilka ciosów siekierą. Na szczęście mężczyzna zdołał odepchnąć napastnika i uciec z domu. Policjanci w garażu znaleźli oprawcę i narzędzie, którym się posługiwał.

 

Czynności w tej sprawie nadzorował prokurator, który 13 maja złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 61-letniego radomszczanina. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia włącznie. 61-latek będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy, bo w maju 2017 roku opuścił zakład karny, gdzie odbył karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.05.2018 09:40

Widocznie dobrze mu było w więzieniu i chciał tam wrócić...tylko jakim kosztem

70


gość ~gość (Gość)16.05.2018 07:48

Zdrowy dziadek

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat