Na Twardosławickiej przejścia dla pieszych wciąż nie ma

Strefa FM Środa, 24 lipca 2019, aktualizacja 24.07.2019 14:0628 5415
Dokładnie 20 maja zamknięty został - w związku z rozpoczęciem przebudowy "gierkówki" do standardu autostrady - przejazd pod wiaduktem na ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Jeszcze w czerwcu miało pojawić się tam przejście dla pieszych, a w sierpniu przejazd przez plac budowy dla samochodów.

Jest końcówka lipca, a przejścia jeszcze nie ma. Z niepokojem na tę sytuację patrzy Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica. - Myślę, że grają tutaj dużą rolę względy finansowe. Z tego, co nieoficjalnie wiemy, to sprawy idą w dobrym kierunku. Czekamy na oficjalne terminy z niecierpliwością. Mamy nadzieję, że firma Budimex (wykonawca inwestycji) dotrzyma słowa - mówi Krzysztof Kuliński.

 

Pierwsza odpowiedź przyszła od Macieja Zalewskiego, rzecznika prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi:

Odpowiadając na Pańskie pytania, należy na wstępie zaznaczyć, że nie może być mowy, o żadnym opóźnieniu. Pierwotny SZACUNKOWY termin wprowadzenia rozwiązań, o które Pan pyta, to OKOŁO 3 miesięcy. Przypominam również, że pierwotny harmonogram nie przewidywał tego rodzaju działań. Stąd trudności w budowie przejścia dla pieszych, z powodów technologicznych, jakich wcześniej nie dało się przewidzieć. Pragnę także przypomnieć, że 9 lipca w Piotrkowie odbyło się kolejne, w tej sprawie, spotkanie z samorządowcami (brało w nim udział blisko 40 osób), na którym wykonawca – firma Budimex – zadeklarował, że do końca wakacji powstaną zarówno: przejście dla pieszych, jak i przejazd dla samochodów. Ta deklaracja została zaakceptowana.

 

 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.07.2019 12:27

Bedzieta widzieć przejście jak świnia niebo.i nastawta sie na 4 lata remontu,codziennie jeżdżę trasą i widzę te pół tys.pracowników he he he

95


daniel ~daniel (Gość)24.07.2019 12:11

pazerność

31


Jarosław B. ~Jarosław B. (Gość)24.07.2019 12:02

A co poseł Lorek, który odtrąbił to jako swój sukces? Nie interesuje się już sprawą?

186


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat