Na Starowarszawskiej walą się mury. Ludzie boją się o życie

ePiotrkow Środa, 17 października 20129 4352
Mieszkańcy oficyny przy ul. Starowarszawskiej 25 w Piotrkowie obawiają się o swoje zdrowie i życie. Ściany ich mieszkań drżą i pękają, bo tuż obok rozbierany jest budynek TBS-u. - Przez tę rozbiórkę nasz dom może się zawalić - mówią załamani piotrkowianie.

- Szkody tych robót mogą być nieodwracalne. Trzęsą się mury. Segment w pokoju odsunął się od ściany o około 25 centymetrów. Strach chodzić po mieszkaniu. Każde urządzenie, które coś tutaj wierci, powoduje drganie stropu. Boimy się tutaj w ogóle mieszkać. Koty z mieszkania uciekają na dwór, bo wyczuwają zagrożenie – mówi Roman Piskorz, mieszkaniec oficyny.

- Żyrandol się trząsł i obluzował się. Boję się bardzo, ale gdzie pójdę mieszkać. Mieliśmy być przesiedleni już dawno temu, ale na gadaniu się skończyło – dodaje sąsiadka pana Romana. Największy problem w tym, że oficyna jest w prywatnych rękach. - Cały czas jestem w kontakcie z kierownikiem budowy i inspektorem nadzoru. Nastąpiło częściowe zniszczenie narożnika budynku. Za kilka dni zniszczenia zostaną naprawione. Każdemu z lokatorów wytłumaczyłem już, na czym polega problem. Zabrakło dokładnej informacji dla osób, które poczuły się zagrożone. Rozumiem ich obawy. Jeżeli dojdzie do przesiedleń, to mieszkańcy otrzymają lokale socjalne. Wszystko będzie wiadomo po ostatecznej ekspertyzie. Bez względu jednak na jej wynik oficyna i tak zostanie wyburzona w ciągu kilku lat. Jest w złym stanie technicznym, ale budynek nadaje się jeszcze do zamieszkania - mówi Robert Blada, administrator kamienicy przy Starowarszawskiej 25.

Jak informują z kolei urzędnicy, żadnego zagrożenia nie ma i mieszkańcy przy Starowarszawskiej 25 mogą czuć się bezpiecznie. - Była zrobiona ekspertyza. Budynek oficyny Starowarszawska 25 jest w kiepskim stanie, jednak rozbiórka budynku pod numerem 27 nie spowoduje jego zawalenia. Przede wszystkim rozbiórka wykonywana jest ręcznie. W dużej części budynek został już rozebrany. Wszelkie uszkodzenia (zlikwidowanie bruzd i szczelin) będą naprawione w ramach rozbiórki. Co najważniejsze – nie ma zagrożenia dla konstrukcji budynku - potwierdza Barbara Malec, inspektor nadzoru rozbiórki przy Starowarszawskiej 27.

***

Po wyburzeniu kamienicy TBS-u prace przeniosą się na ulicę Rwańską 7/plac Czarnieckiego 3 i Starowarszawską 29. Koszt obecnych wyburzeń to 143 tys. zł. W całości zostanie pokryty z budżetu miasta. Wyburzenia wszystkich pustostanów mają zakończyć się do końca października.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czytelnik ~czytelnik (Gość)02.11.2012 14:47

Hej ktoś;) ujawnij się bo raczej tylko chciałbyś być pracownikiem.

00


ktoś;) ~ktoś;) (Gość)28.10.2012 18:29

Jestem Pracownikiem przy tej rozbiurce i zapewniam ze te ściany pier!!!;)

00


krzychna ~krzychna (Gość)21.10.2012 11:55

bo wie pan tak tłuką ze nam wino ze szklanek się wylewa nawet nie można na spokojnie się siarki napić u siebie na kwadracie.hahahahaha:)

00


grek ~grek (Gość)18.10.2012 10:41

a wiec, rece do gory, niech wala sie mury:D

00


zet ~zet (Gość)17.10.2012 21:19

TBS nalezy do maista , zreszta wiadomo jaki stosunek tbs ma do lokatorów swoich posiałosci. dokladnie taki sam jak urzednicy miejscy w stosunku do mieszkanców.

00


j23 ~j23 (Gość)17.10.2012 15:05

Drodzy mieszkańcy, nie lękajcie się!!!

00


ELVIS ~ELVIS (Gość)17.10.2012 14:44

Poproście p. Romana P. aby zaśpiewał coś z Presleya bardzo ładnie to mu wychodzi :):)

00


bob ~bob (Gość)17.10.2012 14:40

Nie no widzę, że BHP w ekipie na pierwszym miejscu. Cegły świstają koło głowy ale kask jest jest dla mięczaków...

00


grek ~grek (Gość)17.10.2012 14:31

specjalisci z TBSu:D:D

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat