Na Słoku też kąpali się w przeręblu

ePiotrkow Niedziela, 10 stycznia 20164 2931
Bełchatowskie morsy także w ten weekend zażyły zimnej kąpieli. W samo południe w niedzielę, 10 stycznia, sześciu śmiałków zanurzyło się w lodowatych toniach sztucznego zbiornika Słok. Ich kąpiel trwała kilka minut.

Ładuję galerię...

Także bełchatowskie morsy w ten weekend nie próżnowały tylko zażyły zimnej kąpieli. W samo południe w niedzielę, 10 stycznia, sześciu śmiałków zanurzyło się lodowatej wodzie sztucznego zbiornika Słok koło Bełchatowa. Ich kilkuminutową kąpiel poprzedziło wykonanie przerębli na zamarzniętym zbiorniku oraz rozgrzewka biegowo-gimnastyczna.  

 

– Nasza grupa liczy 15 osób, kąpiemy się regularnie zimą co roku tutaj na Słoku bądź na Wawrzkowiźnie. Dziś udział w kąpieli weźmie 6 osób – mówił Piotr Orłowski, jeden z bełchatowskich morsów na krótko przed wejściem w zimną toń zbiornika. – Przed kąpielą należy się odpowiednio rozgrzać, trzeba mieć też przygotowany strój, czyli strój kąpielowy i najlepiej by mieć jeszcze klapki bądź gumowe obuwie, które ochroni nas od odmrożeń, bowiem przez stopy najszybciej tracimy ciepło. A stojąc na gołym lodzie bosymi stopami moglibyśmy narazić się i na poślizgnięcie i na zbyt szybką utratę ciepła. Wskazane są również rękawiczki, nauszniki bądź czapka. Po wyjściu z wody należy się szybko osuszyć, przebrać w suchą odzież i rozpocząć rozgrzewkę. Musimy organizm pobudzić do tego, by krew znów zaczęła dopływać do tych naczyń, które się obkurczyły się w wyniku morsowania.

 

Bełchatowskie morsy w lodowatej wodzie spędziły około 5 minut.

 

Agawa


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga10.01.2016 17:33

W nagłówku - autor: A. Wolski. Pod artykułem podpisała się Agawa. I wszystko jasne.

50


xx ~xx (Gość)10.01.2016 20:37

Dlaczego tematy o wolontariuszach złodziejach zostały przyblokowane i nie można ich otworzyć?

20


Leito ~Leito (Gość)10.01.2016 19:03

Troszkę gejowo....

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat