Na Podzamcze dojedziemy przez ul. Pereca

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 20 stycznia 202036 6253
Na bardzo zaawansowanym poziomie są roboty przy przebudowie ul. Pereca w Piotrkowie. Na fragmentach modernizowanej drogi pojawił się już asfalt. Przebudowa Pereca to jedno z zadań związanych z rewitalizacją Podzamcza. To jeden z etapów utworzenia bulwarów nad Strawą.

Ładuję galerię...

Prace w tym miejscu rozpoczęły się w połowie ubiegłego roku. Przez kilka pierwszych miesięcy przebudowano infrastrukturę podziemną na części od ul. Wojska Polskiego do Garncarskiej. Na tym odcinku media zostały ułożone, więc nadszedł czas na prace drogowe. - Drogowcy wykorzystują korzystne warunki atmosferyczne i układają chodniki i krawężniki. Na fragmentach pojawił się już pierwszy asfalt, a od strony ul. Wojska Polskiego budowany jest zjazd na Podzamcze - informuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.


Nieco mniejsze zaawansowanie jest na odcinku od ul. Garncarskiej do Kopernika. - Na tej części inwestycja wykonywana jest w ramach tzw. specustawy. Wiązało się to z dodatkowymi formalnościami, które już za nami. Także prace ruszyły pełną parą również na tym fragmencie – wyjaśnia M. Majczyna.

 

Po wykonaniu zadania ul. Pereca zostanie połączona z ul. Wojska Polskiego oraz Kopernika. Z Wojska Polskiego będzie możliwy wjazd w Pereca, a od strony Kopernika zarówno dojedziemy na Podzamcze, jak i z niego wyjedziemy. Ułożone zostaną także dwa deptaki, wyłączone z ruchu kołowego, podkreślające charakter bulwarów nad Strawą. - Pierwszy na odcinku od ul. Starowarszawskiej do Garncarskiej (jezdnia zachodnia) oraz drugi od ul. Starowarszawskiej do Zamkowej - mówi Małgorzata Majczyna

 

Inwestycja powinna zakończyć się w drugiej połowie 2020 roku. Jej koszt to 3,25 mln zł, z tego 1,6 mln zł to dofinansowanie z funduszy europejskich. Przebudowa ul. Pereca wykonywana jest w ramach projektu „Młode Stare Miasto”.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goście goście ~goście goście (Gość)20.01.2020 11:36

Ludzie, kto to wymyślił??? Bulwary po których jeżdżą samochody??? Ale to jeszcze jest pikuś. Najgenialniejszym pomysłem jest koncepcja skrzyżowania (na bulwarach!!!) skrzyżowania dróg dla samochodów i matek z dziećmi, wózkami, dla staruszków i dzieciaków na deskorolkach - skrzyżowanie Pereca ze Starowarszawską gdzie droga samochodów i pieszych ma się krzyżować. A wystarczyło od początku do końca zrobić jedną stronę dla samochodów, a drugą dla pieszych, ale gdzie tam. Nie ważne jak jest wygodniej, jak jest bezpieczniej. Najważniejsze, że na planie ładnie wygląda. Teraz czekam na wycięcie drzew. Jak bulwarty to bulwary!

191


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga20.01.2020 14:02

Bulwary !!!! hahahahahahahahaha!!!!!!

191


naiwni piitkowianie ~naiwni piitkowianie (Gość)22.01.2020 12:38

ludzie na działce od wojska polskiego jest już prowadzona praca. deweloper sie dogadali ma za free zrobiona drogę i dojazd.

40


gość ~gość (Gość)22.01.2020 07:46

Piękny bulwar to jest naprzeciwko zamku po drugiej stronie Pereca
Leona Pereca
https://maps.app.goo.gl/bs1GarftoqXi5Fac6
Syf kiła i mogiła

40


konserwator ~konserwator (Gość)22.01.2020 06:54

komu miasto sprzedało działki na starowarszawskiej nr 10 nr 12 i dlaczego do tej pory nic się tam nie robi , na pewno wielka tajemnica

40


gość ~gość (Gość)21.01.2020 21:19

Bardzo ładne Podzamcze

14


piotrkowianka123 ~piotrkowianka123 (Gość)21.01.2020 20:38

Doskonała inwestycja, miło patrzeć jak Piotrków staje się coraz ładniejszym miastem, Stare Miasto faktycznie wymagało renowacji, na przestrzeni lat widać jak wiele się zmieniło, wspaniale, że prace są kontynuowane, brawo!

36


gość ~gość (Gość)21.01.2020 18:44

Najpierw zrobić skwer, przy PlacuZamkiwym, a potem obok puścić ruch samochodowy, chociaż ul Jerozolimsja jest 200m dalej. Czy w tym mieście ktoś myśli, czy chodzi tylko, aby PEUK miał robotę?

100


powiernik powiernikranga21.01.2020 19:45

W tym mieście same trafione inwestycje: murek, trakty i bulwary.. Inwestorzy pchają się tu drzwiami i oknami.

50


jdr ~jdr (Gość)20.01.2020 11:30

Piękne bulwary nad ściekiem zwanym Strawą. Nie wiadomo czy ta "strawa" to pochodzi od jakiegoś jedzenia? Ale, że do jedzenia/picia się nie nadaje to pewne. To rynsztok, do tego strasznie zanieczyszczony!! Zastanawiam się po co ta ulica Pereca będzie skomunikowana z ul. Wojska Polskiego i Kopernika? Następne parkingi? Komu przeszkadzał obecny układ komunikacyjny?

233


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat