Na Piastowskiej mają niewidzialnego listonosza

Tydzień Trybunalski Niedziela, 29 maja 201687 19467
Od około roku do mieszkań nie są dostarczane listy polecone. Mieszkańcy otrzymują wyłącznie awiza, często dwa czy nawet trzy naraz. Listonosza na swoim osiedlu od dawna nie widzieli. - Nawet nie wiemy, jak on wygląda - mówią mieszkańcy bloku przy ul. Piastowskiej w Piotrkowie.

- Listonosz nie dostarcza w terminie przesyłek. Wrzuca je do skrzynki - mówi pan Marian, mieszkaniec bloku przy Piastowskiej. - Poczta bierze przecież za to opłatę, więc listy polecone powinna dostarczać do mieszkania. Awiza odnajdują się po 2 - 3 dniach. Potem wynikają z tego problemy. Sam miałem przez to kłopoty z ZUS-em.


Listonosza na osiedlu nie widział nigdy ani pan Marian, ani jego sąsiedzi. - On tu pracuje od roku, nigdy go nie widziałem, a od 4 miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim, więc przez cały czas jestem w domu. Z poprzednimi listonoszami często się rozmawiało, tego nie ma w ogóle - mówi piotrkowianin.


Żona pana Mariana dwukrotnie złożyła wizytę kierownikowi poczty w Piotrkowie, usłyszała, że z „niewidzialnym listonoszem” zostanie przeprowadzona rozmowa. - Nie ma żadnych efektów. Sąsiedzi również się na niego skarżyli - dodaje pan Marian. - Ostatnio byłem na poczcie, chciałem się dowiedzieć, jakie jest nazwisko tego pana. Pani z okienka powiedziała, bardzo niegrzecznie, że ona nie zna tego listonosza.


Joanna mieszka przy ul. Mieszka I na tym samym osiedlu. Ona również miała problem z pocztą. - To było w tym roku, ale dokładniej daty nie pamiętam - mówi. - Siedziałam wtedy w domu i chorowałam. Sprawdzałam skrzynkę cały czas, bo czekałam na zamówioną książkę. Któregoś dnia znalazłam awizo... sprzed kilku dni. Gdyby faktycznie tyle tam leżało, to przecież bym je zauważyła. Tego samego dnia poszłam na pocztę, ale przesyłki jeszcze pani u siebie nie miała. Dziwne, skoro awizo było sprzed kilku dni, prawda? Poskarżyłam się jedynie przy okienku, ale w końcu machnęłam na to ręką.


Trwająca od ponad roku sytuację opisaliśmy rzecznikowi Poczty Polskiej, prosząc o komentarz. - Dziękujemy za ten sygnał - czytamy w odpowiedzi. - Na bieżąco wykorzystujemy uwagi ze strony klientów w celu poprawy jakości świadczonych usług. Uprzejmie informuję, że przeprowadziliśmy z naszym pracownikiem rozmowę dyscyplinującą. Objęliśmy też jego pracę dodatkowym monitoringiem - odpisał nam Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S. A.

 

Czy odpowiedź rzecznika uspokoi mieszkańców osiedla Piastowskie w Piotrkowie? Szczerze wątpimy.


Zainteresował temat?

14

4


Komentarze (87)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)29.05.2016 13:49

Poczta zeszła juz na psy i jakie rzady w kraju takie i instytucje mu podległe .ja miałem problem podobny z inpostem w swojej miejscowości i puki fajna dziewczyna dostarczała polecone raqz byłem tak zaskoczony bo spie sobie w dzień a tu mnie ktos budzi ładna dziewczyna i mówi ,że ma polecony do mnie .jednak kiedy młody pan sie zmienił pojawiały sie awiza mimo ,ze zawsze jest ktoś w domu i trzeba było ganiac do firmy pogrzebowej po list z awizem .Wreszcie gościa dorwałem i dostał wyklad na temat jego pracy ,co prawda był oburzony ale wszystko wróciło do normy .czasem warto kogos wtrząsnąc by było normalnie ajak się komus nie chce pracować to w domu siedzieć

40


skubi ~skubi (Gość)30.05.2016 22:48

Tak to ten sam co na Wyzwolenia a pozniej za vode przeniesiony na piastowskie Machera ale jak ktos napisal za mocne plecy ma tatus naczelnikiem pozatym pol rodzinki zatrudnione nie ma mocnych od kilkunastu lat chyba ze tatusia znim .........

80


g ~g (Gość)03.06.2016 20:56

Witamy Pana listonosza na osiedlu targowa!! Czarny mary i listonosz widzialny.

10


nieufny ~nieufny (Gość)03.06.2016 20:34

Pp jeszcze nie dojrzala chociaz jest najstarsza,rozne mam doswiadczenia,ale polskie centrum doreczeniowe zaskoczylo mnie ostatnio sposobem zalatwienia spray,wielkie dzieki,tam pracuja ludzie.

20


tadek ~tadek (Gość)03.06.2016 13:02

ciekawe czy dziś tego super listonosza , przeniesionego w rejon sulejowskiej , w pracy ktoś skontroluje na poziom alkoholu we krwi.

10


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)29.05.2016 13:45

Walka z wiatrakami. Nie zliczę pism, które wysłałem w tej sprawie i awantur robionych u kierownika na piotrkowskiej poczcie. Dodam do tego jeszcze, że w przypadku większych przesyłek (np. książek) przesyłki noszą wyraźne ślady sprawdzania co jest w środku. Osobiście zalecam unikania usług Poczty Polskiej i tam gdzie to możliwe korzystać z innej formy przesyłki. Co do pism urzędowych zalecam kierowanie pism do instytucji z opisaniem sprawy. Ludzie to bagatelizują, ale jeśli przychodzi kilkadziesiąt skarg na niewywiązywanie się przez operatora pocztowego z umowy jest rozważana jego zmiana.

174


Gość ~Gość (Gość)31.05.2016 19:46

Nasz Pan listonosz Paweł jest uczciwym i zetelnym człowiekiem.Wykonuje swoją pracę sumiennie pomimo jego starszego wieku. Zawsze możemy na niego liczyć. Dziękujemy

12


Aga ~Aga (Gość)30.05.2016 20:32

Do <borowik> z pospiechu i checi przelania szybko mysli wkradlo mi sie slowo "paczka" oczywiscie mialam na mysli "LIST".
W przypadku paczek staram sie nie korzystac z uslug Poczty Polskiej jezeli to możliwe.

11


Ja ~Ja (Gość)30.05.2016 21:57

Trzeba coś z tym zrobić. Tam dłużej nie może być. Wszyscy wiemy kto to jest. Wstydź się panie P.M.

50


. ~. (Gość)30.05.2016 20:23

Tatuś pozamiata pod dywan .To nie pierwszy raz że ten listonosz widmo tak pracuje od lat.Ma za mocne plecy żeby mu się coś stało

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat