Na Górze Kamieńsk czekają na mróz

Strefa FM Piątek, 05 grudnia 20142 2676
Na Górze Kamieńsk zakończyły się przygotowania do sezonu zimowego. Rozpoczęło się nawet sztuczne naśnieżanie stoku, jednak zapowiadana odwilż póki co uniemożliwia dalszą produkcję śniegu.

- Przygotowania do sezonu trwały przez cale lato, bo był zniwelowany stok, zakupy sprzętu, stawianie nowych armat na wysięgnikach. To był proces długotrwały. Teraz jesteśmy gotowi do podjęcia akcji naśnieżania. Tę akcję podjęliśmy już 30 listopada, udało się wykorzystać 30 godzin temperatury -3, -4 st. C. Stok jest już naśnieżony. Do 10 grudnia niestety prognozowana jest odwilż. Czekamy więc na sprzyjającą aurę, na temperatury minusowe - mówi Janusz Paduch, kierownik ośrodka Góra Kamieńsk.

Pozytywne odbiory techniczne przeszły już wszystkie wyciągi i cała infrastruktura techniczna.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kdr ~kdr (Gość)05.12.2014 17:58

Czy wyciągi będą tańsze tylko dla dużych rodzin z Bełchatowa, czy dla rodzin z innych miejscowości Np. Kamieńsk też jakiś rabat?

10


Jakub Jakubranga05.12.2014 06:44


Cytuję:
Stok jest już naśnieżony.


Cytuję:
Teraz jesteśmy gotowi do podjęcia akcji naśnieżania.


Dwie przeczące sobie wiadomości, chyba ze to co jest na stoku można nazwać że jest "naśnieżony".

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat