artykuł sponsorowany

NSP: Teraz spiszesz się także w galerii Focus Mall

Środa, 23 czerwca 2021 1560
Około 60 osób spisało się podczas pierwszego dnia pracy punktu spisowego w Focus Mall. W galerii można spisywać się od poniedziałku do soboty w godz. 11:00-19:00.
fot. piotrkow.pl

Od poniedziałku ruszył nowy punkt spisowy na terenie Piotrkowa. Znajduje się on w galerii Focus Mall (obok ruchomych schodów, przy głównym wejściu do galerii). Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 11:00-19:00. - Podczas pierwszego dnia pracy w galerii spisało się około 60 osób – relacjonują pracownicy GUS.


Udział w NSP jest obowiązkiem. W przypadku odmowy spisania się nakładana jest kara grzywny, która może wynieść nawet do 5 tys. złotych.


Najwygodniej można spisać się przy pomocy strony internetowej spis.gov.pl.


Jeśli ktoś nie ma możliwości spisania się przez internet może tego dokonać telefonicznie. Wystarczy zadzwonić na infolinię – 22 279 99 99. Działa ona od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–18:00.


Swoją pracę rozpoczęli już także rachmistrzowie, którzy – w formie wywiadów osobistych i telefonicznych – spisują tych, którzy jeszcze tego nie zrobili. Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz spisowy zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc na drugi z podanych numerów.


Można się spisać także w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod numerem bezpłatnej infolinii 800-241-251 lub nr tel. 44 732-77-01.


Narodowy Spis Ludności i Mieszkań to najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. Informacje zebrane przez Główny Urząd Statystyczny mają poszerzyć i zaktualizować wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Spis rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września.

 

źródło: UM Piotrkowa Trybunalskiego


Zainteresował temat?

1

9


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat