NIK sprawdzi jak samorządy naprawiają drogi

Strefa FM Poniedziałek, 11 stycznia 202128 1879
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała plan pracy na 2021 rok. Delegatura w Łodzi sprawdzi czy samorządy naprawiają zniszczoną infrastrukturę drogową oraz skutecznie dochodzą należności od sprawców.
Ulica Krakowskie Przedmieście w sierpniu 2020 roku | fot. K. Żołądek

Chociaż NIK nie podaje, które miasta będą objęte kontrolą, niewykluczone, że pod lupą inspektorów znajdzie się Piotrków. To dlatego, że powstaje w okolicy autostrada A1, a przed Piotrków właśnie przebiega DK 91, która stanowi alternatywny objazd dla powstającej trasy. Niejednokrotnie informowaliśmy o zniszczeniach drogowej infrastruktury m.in. na ulicach Krakowskie Przedmieście, Wolborskiej czy na rondzie Sulejowskim. Do tego częste kontrole Inspekcji Transportu Drogowego na wadze przy ul. Sulejowskiej wykazywały liczne przekroczenia dopuszczalnej wagi m.in. pojazdów ciężarowych.

 

Czy rzeczywiście NIK przeprowadzi swoje czynności w Piotrkowie? Tego dowiemy się najpewniej w marcu, kiedy pojawi się pokontrolny raport.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)11.01.2021 22:57

Pan Banaś łapie za ożydle i kopie po kostkach kolesi, a mogło być tak pięknie i bezkolizyjnie. Jednak Pan Bóg istnieje. A może to Szatan?

31


gość_hjjk ~gość_hjjk (Gość)11.01.2021 15:57

Skor tak to chcę broń bez zezwolenia ale to nigdy się nie udało bo żąy anty polskie szybko bo się rozpadło

51


gość_gjj ~gość_gjj (Gość)11.01.2021 11:58

Dajcie samorządom pieniądze to zrobią a jak nie to nie robią

28


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat