NIK sprawdzi Pocztę Polską

Strefa FM Piątek, 31 października 20143 1746
Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę dostępności usług pocztowych. Izba sprawdzi, jak Poczta Polska S.A. wykonuje zadania operatora wyznaczonego do świadczenia powszechnych usług pocztowych. W ramach kontroli, NIK przygotowała na stronie www.nik.gov.pl anonimową ankietę dla wszystkich klientów.

- Rozpoczęliśmy kontrolę dostępności usług pocztowych. Sprawdzimy, jak Poczta wykonuje swoje obowiązki. W ramach tej kontroli przygotowaliśmy ankietę dla wszystkich klientów Poczty, zamieściliśmy tę ankietę na stronie internetowej Najwyższej Izby Kontroli, zapraszamy wszystkich do jej wypełnienia. Nasza poprzednia kontrola wykazała, że dostęp do usług świadczonych przez Pocztę był ograniczony, jedynie 20 urzędów w kraju prowadziło działalność przez całą dobę. W wielu przypadkach placówki pocztowe były bardzo krótko otwarte, w wielu małych miejscowościach do 15.00. Jednym z głównych problemów Poczty był fakt, że listonosze zbyt często zamiast dostarczać listy polecone i paczki, pozostawiali w skrzynkach awiza. Taka praktyka przerzucania odbioru przesyłek na klientów i pracowników placówek pocztowych powodowała wydłużenie kolejek i czasu obsługi, sprawdzimy, czy w tym zakresie nastąpiła poprawa usług. Ankieta, którą zamieściliśmy na stronach internetowych. Ma nam pozwolić na uzyskanie informacji, czy usługi świadczone przez Pocztę spełniają oczekiwania klientów oraz czy w ostatnich 3 latach nastąpiła w tym okresie poprawa - mówi Paweł Biedziak, rzecznik Najwyższej Izby Kontroli.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

aja ~aja (Gość)01.11.2014 21:49

i bardzo dobrze powinni mieć częstsze kontrole bo pracują w cały świat jak im pasuje a nie żeby polecone listy przychodziły po 5-ciu dniach i musiałam płacić karę

10


a ~a (Gość)01.11.2014 18:52

Przesyłki reklamowe wcale nie dochodzą mimo, że są kierowane imiennie. Ale to zwykły list i do tego reklama...po co komu. Aja na nie czekam i nie otrzymuję.

10


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)31.10.2014 17:16

Bardzp dobrze bo zwykla przesylka 20 km idzie 10 dni to skandal tak poczta dba o klijenta

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat