NFZ zaleca wstrzymanie operacji i planowych zabiegów

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 24 marca 20205 2364
By ograniczyć zużycie zapasów krwi i preparatów krwiopochodnych, NFZ zaleca w okresie od 23 do 29 marca stopniowe ograniczanie przyjęć, a od 30 marca wstrzymanie przyjęć pacjentów na zabiegi operacyjne wykonywane planowo, a w szczególności: endoprotezoplastyki dużych stawów, duże zabiegi korekcyjne kręgosłupa, zabiegi naczyniowe na aorcie brzusznej i piersiowej, pomostowanie naczyń wieńcowych, nefrektomia, histerektomia.
fot. pixabay

- Decyzja o odroczeniu terminu zabiegu powinna być podejmowana indywidualnie w odniesieniu do każdego pacjenta, u którego ma być wykonana operacja, z uwzględnieniem jego aktualnego stanu klinicznego i ryzyka wynikającego z przeprowadzenia leczenia operacyjnego w późniejszym terminie – informuje Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego NFZ. - Pacjentom, co do których zostanie podjęta decyzja o odroczeniu operacji, należy wyznaczyć kolejny termin zabiegu. Aktualizacja kolejki powinna być przeprowadzona z uwzględnieniem daty zgłoszenia się pacjenta ze skierowaniem u świadczeniodawcy.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.03.2020 12:53

Ale będzie kongo wszędzie jak ten wirus się skończy.Samochód to chyba zarejestruje w przyszłym roku np?

50


gość ~gość (Gość)24.03.2020 14:07

W pierwszej kolejności należy zlikwidować ten złodziejski NFZ Nie wiem dlaczego ta mafijna organizacja jeszcze istnieje To sa miliardy wyrzucone w błoto te pieniądze powinny iść na szpitale i leczenie ludzi

61


kuśtyk ~kuśtyk (Gość)24.03.2020 13:25

Aha,czyli bede chodził ze złamaną nogą do maja

22


gość ~gość (Gość)24.03.2020 12:28

I bardzo dobrze bo ludziom to zawsze mało

08


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat