NFZ wprowadził udogodnienia dla niepełnosprawnych

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 10 lipca 20184 2877
Bez kolejki, bez skierowania na świadczenia udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, bez limitów finansowania w rehabilitacji – z takich udogodnień mogą korzystać osoby z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał ponad 21 milionów zł, które pozwolą sukcesywnie zwiększać tym osobom dostępność do leczenia.

1 lipca weszła w życie ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Dzięki niej osoby te skorzystają poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej i usług farmaceutycznych w aptekach.

 

Zniesiono także limity finansowania rehabilitacji w ramach umów zawartych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a niepełnosprawni nie będą potrzebować skierowania, by skorzystać ze świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wyroby medyczne na zlecenie (np. wózki) będą wydawane do wysokości limitu finansowania ze środków publicznych bez uwzględnienia okresów użytkowania, natomiast o ilości zaopatrzenia comiesięcznego (np. pieluchomajtek) decydować będzie każdorazowo osoba uprawniona do wystawiania zlecenia - tłumaczy Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

 

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ otrzymał już z Narodowego Funduszu Zdrowia ponad 21 milionów złotych na realizację zadań wynikających z ustawy. Część tych pieniędzy przeznaczy na świadczenia w zakresie rehabilitacji, a blisko 9 mln zł na dodatkowe wydatki związane z wyrobami medycznymi.

Zaplanowane zostały także działania edukacyjne dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Na salach obsługi w Łodzi i w delegaturach są specjalne stanowiska dla niepełnosprawnych, uruchomiono także infolinię.

 

Informacje udzielane są codziennie w godz. 8-20 pod numerami telefonów:

42 299 92 75 - dla telefonów komórkowych i z zagranicy,

801 002 275 - dla telefonów stacjonarnych

oraz od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 pod numerem 42 275 41 21.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.07.2018 19:25

Mam pytanie dlaczego nie drukujecie wszystkich komentarzy

10


gość ~gość (Gość)10.07.2018 15:42

Taa...a w piotrkowskiej delegaturze NFZ zeby podbić receptę dygasz na drugie piętro po schodach.

74


katia24 ~katia24 (Gość)10.07.2018 16:53

Jest 73 lata po wojnie a wciąż przybywa ludzi uprawnionych [IW,REPRESJONOWANI,OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE] a co z osobami które mają po 3-5 lat do emerytury i muszą pracować ciężko jaka dla nich jest możliwość wcześniejszego dostania się do specjalisty dla poratowania własnego zdrowia musza czekać w długich kolejkach a na dłuższe L4 nie mogą sobie pozwolić bo zostaną zwolnieni z pracy czy ktoś o nich myśli nie bo dla ZUS u to za duże obciążenie

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat