Myśliwy został kłusownikiem

ePiotrkowTomaszów Wtorek, 23 lutego 202112 2977
Policjanci z komisariatu w Rokicinach w powiecie tomaszowskim zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który nielegalnie odstrzelił dzika. Co ciekawe, zatrzymany jest myśliwym, a zwierzę zwabił i zabił tuż za granicą swojego okręgu łowieckiego. W świetle prawa stał się kłusownikiem, któremu grozi teraz kara do 5 lat więzienia.
fot. pixabay.com / jackmac34

W poniedziałek, 22 lutego, mieszkańcy gminy Ujazd usłyszeli strzały na granicy lasu. Powiadomili o tym miejscowego łowczego, ale jego zdaniem, tego dnia nie planowanego żadnego odstrzału ani polowania. O sprawie zawiadomił więc policjantów. Na miejscu mundurowi znaleźli rozsypaną kukurydzę i ślady krwi. Obok znajdowały się ślady na śniegu, wskazujące że ktoś przeciągnął zwierzę w inne miejsce. Ślad doprowadził na jedną z posesji, gdzie policjanci zastali 70-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. W jednym z budynków gospodarczych znaleźli już wypatroszone zwierzę, a także broń myśliwską i amunicję.


Okazało się, iż mężczyzna ma pozwolenie na broń, bowiem jest zrzeszony w kole łowieckim działającym na innym terenie. Mając fachową wiedzę na temat polowań wiedział, że jego działanie było niezgodne z prawem.


Odstrzelone zwierzę przekazano funkcjonariuszom Państwowej Straży Łowieckiej z Piotrkowa Trybunalskiego. Nóż służący do oprawienia dzika jak również broń myśliwską i naboje zabezpieczono w policyjnym depozycie, zaś 70-letniego amatora dziczyzny przewieziono do komisariatu gdzie usłyszał zarzut kłusownictwa w związku z kradzieżą zwierzyny za co grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kłusownika zadecyduje sąd.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fajnie ~fajnie (Gość)23.02.2021 17:46

pozbył się szkodnika i jeszcze kara ? zawiści ludzka jest straszna i zarazliwa

37


IXI ~IXI (Gość)24.02.2021 10:10

Kolej na następnych pseudo myśliwych. Gratulacje za wykazanie policji z Rokicin .Niech inni też się zagłębią w prawo myśliwskie a nie nic nie wiedzą w tym temacie ,ewentualnie nie chcą wiedzieć.

40


gość_borewicz ~gość_borewicz (Gość)24.02.2021 09:53

Dobrze że w Polsce dużo policji jest po naszej stronie, wiedzą o takich czynach a nie donoszą, jest jeszcze nadzieją w ludziach

01


gość_szumi gaj ~gość_szumi gaj (Gość)23.02.2021 20:58

Państwo nie będzie mi mówić co jest legalne a co nielegalne

07


gość_moszczenicanin ~gość_moszczenicanin (Gość)23.02.2021 16:41

Niezly wiesiek to musi być jak tak zrobił

30


gość_hoho ~gość_hoho (Gość)23.02.2021 18:28

Wielkie hallo w okolicy Sulejowa wielu takich. Samochodem w sam środek lasu.

11


gość_duuuuuusst ~gość_duuuuuusst (Gość)23.02.2021 14:52

Żałośni sąsiedzi. Za moich młodych lat to jak myśliwy ustrzelił zwierzynę to się przy dziczyźnie piło wódeczkę z sąsiadami. A teraz uprzejmie donoszę. Czasy że strach się bać

75


gość_mi ~gość_mi (Gość)23.02.2021 15:25

Klusownik nienazarty a nie mysliwy

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat