Muzeum znowu otwarte dla zwiedzających

Muzeum Piotrków Czwartek, 06 maja 20210 703
Od środy ponownie możliwe jest zwiedzanie Muzeum w Piotrkowie. Zamek Królewski jest otwarty od wtorku do niedzieli, a oprócz stałej oferty pracownicy placówki przygotowali także dwie wystawy czasowe.
fot. piotrkow.pl

Dyrekcja wraz z pracownikami zapraszają do zwiedzania ekspozycji muzealnych w Zamku Królewskim przy placu Zamkowym 4. Placówka wraca do normalnych godzin funkcjonowania, czyli 10:00 - 18:00.


- Od 13:00 do 14:00 mamy jednak godzinną przerwę poświęconą na dezynfekcję pomieszczeń. Preferujemy obecnie zwiedzanie indywidualne oraz rodzinne i prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego - mówi dr Marta Walak, dyrektor piotrkowskiego Muzeum. 

 

Obecnie w placówce oprócz stałej oferty edukacyjno-wystawienniczej są dostępne także dwie ciekawe wystawy czasowe. - Pierwsza z nich pochodzi z Muzeum w Wilanowie i jest poświęcona historycznym strojom dziecięcym od XVII do XIX wieku, która będzie prezentowana do końca maja. Druga interesująca wystawa czasowa  jest związana z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i ona będzie dostępna w salach Zamku Królewskiego do końca lipca - informuje dr Marta Walak. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat