Muzeum zaprasza na "Raut u Piłsudskiego"

ePiotrkow Niedziela, 20 września 20209 1874
Muzeum w Piotrkowie zaprasza na widowisko historyczne "Raut u Piłsudskiego", podczas którego będzie można się przenieść w czasy międzywojenne. Wydarzenie zaplanowano na sobotę (26.09) i wpisuje się ono w obchody 100. rocznicy "Cudu nad Wisłą". Początek widowiska o godzinie 18:00 przy pl. Zamkowym 4. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie piotrkowskiego Muzeum.
fot. archiwum epiotrkow

- "Raut u Piłsudskiego" to opatrzone barwną narracją widowisko, wprowadzi uczestników w radosny klimat międzywojnia związany z odzyskaną niepodległością. Istotnym akcentem będzie również zapoznanie słuchaczy z prywatnym życiem Józefa Piłsudskiego, poprzez listy i wspomnienia dotyczące jego spotkań z artystami tamtych lat, które odsłonią tajemnice osobistych losów przypominanych postaci. Stylowe stroje retro z pewnością na długo pozostaną w pamięci publiczności, która będzie mogła wspólnie zanucić słowa popularnych piosenek - zaprasza na wydarzenie Paweł Kendra z Muzeum w Piotrkowie. 

 

Każdy z uczestników imprezy otrzyma bezpłatny egzemplarz okolicznościowego wydawnictwa upamiętniającego udział piotrkowian w wojnie polsko-bolszewickiej.

 

Impreza odbędzie się z zachowaniem norm sanitarnych u higienicznych, a organizatorzy proszą, aby uczestnicy pamiętali o zakrywaniu ust i nosa, a także o zachowaniu dystansu społecznego.

 

Współorganizatorami wydarzenia są Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz oraz Polska Fundacja Kultury i Rozwoju.


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)21.09.2020 09:02

Rzeczywiście jest co oglądać promowany przez masonerię na bohatera którym nie był a w tym kraju co rusz mamy cuda jak nie nad Wisłą to cud rujnowania Polski od 30 lat a wmawia nam się ,ze kraj się rozwija a zajmujemy drugie miejsce od tyłu w UE to chyba widać gołym okiem ,ze coś z tymi cudami jest nie tak

49


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga21.09.2020 08:14

Czu jest szansa usłyszeć prawdę o "zasługach" pana Piłsudskiego w trakcie wojny z Rosją sowiecką .
Pytanie retoryczne .

24


gość ~gość (Gość)20.09.2020 18:30

Chyba Kasztelana,racz Waść wpaść.

40


gość ~gość (Gość)20.09.2020 14:30

Na rausz to bym poszedł jakby organizowali, a na drugi dzień na rauszu do roboty

68


gość ~gość (Gość)20.09.2020 14:15

Można się zarazić

610


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat