Muzeum w Piotrkowie ma już 111 lat

Muzeum Piotrków Czwartek, 19 listopada 20200 1156
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z najnowszą wystawą, stworzoną z okazji 111 rocznicy powstania tej instytucji. W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury dla zwiedzających wystawa dostępna jest na parkanie Muzeum.

Ładuję galerię...

Pracownicy Muzeum przygotowali krótkie podsumowanie tych lat w postaci wystawy plenerowej. Dla zwiedzających dostępne jest dziesięć plansz z najważniejszymi informacjami. Przede wszystkim przybliżona została historia powstania Muzeum, począwszy od utworzenia Muzeum Krajoznawczego w Piotrkowie, poprzez zmianę kolejnych siedzib aż do dziś. Nie mogło zabraknąć również wspomnienia sylwetki Michała Rawity Witanowskiego, silnie związanego z Piotrkowem od 1907 roku kiedy to przybył do miasta i objął najstarszą w mieście aptekę mieszczącą się w Kamienicy przy Rynku Trybunalskim 3. Jego liczne pasje historyczno – krajoznawcze zaowocowały utworzeniem oddziału piotrkowskiego Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego wzbogaconego później o sekcję muzealną. Na bazie tej sekcji od 111 lat funkcjonuje placówka gromadząca przedmioty będące żywymi świadkami historii wielu ciekawych okresów związanych nie tylko z historią miasta.

 

Na kolejnych planszach scharakteryzowane zostały Oddział Muzeum w Polichnie, nieistniejące już Muzeum Łowiecko – Przyrodnicze oraz Muzeum Szkoły im. Bolesława Chrobrego. Zwiedzający mogą zapoznać się również działalnością i najciekawszymi zbiorami poszczególnych działów. Nie mogło zabraknąć także przybliżenia wspólnych chwil na wielu imprezach cyklicznych i plenerowych organizowanych i współorganizowanych przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawę kończy galeria wspomnień składająca się z chwil uwiecznionych podczas 111 letniej działalności wystawienniczej i nie tylko.

 

Wystawa dostępna jest również w wersji multimedialnej na stronie internetowej Muzeum.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat