Muzeum przypomina o Legionach Polskich w Piotrkowie

ePiotrkow Środa, 06 listopada 20190 1251
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z plenerową wystawą „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości. Legiony Polskie w Piotrkowie 1914-1917”. Ekspozycja pokazuje rolę Piotrkowa w okresie I wojny światowej jako prężnego ośrodka niepodległościowego, którego filarem były Legiony Polskie.

Ładuję galerię...

Na wystawie przybliżone zostały dzieje formacji legionowych przebywających w tym okresie w Piotrkowie, m.in. Departamentu Wojskowego Naczelnego Komitetu Narodowego, Komendy Legionów Polskich, Komendy Grupy Legionów Polskich, 4 pułku piechoty III Brygady Legionów Polskich, 6 pułku piechoty III Brygady Legionów Polskich, pododdziałów kawalerii oraz artylerii legionowej. Oprócz archiwalnych fotografii, można zapoznać się także z wykazem legionistów z Piotrkowa i okolicy.


Wystawa przygotowana została w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”, który dofinansowany został z środków Programu Wieloletniego „NIEPODLEGŁA” na lata 2017-2021, w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Ekspozycja będzie prezentowana do 30 listopada na parkanie Klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 2.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat