Muzeum Marcepanów w nowej lokalizacji już otwarte

ePiotrkow Sobota, 11 lipca 20206 3161
Po przerwie w działalności spowodowanej pandemią Muzeum Marcepanów ponownie otwarte dla odwiedzających. Piotrkowskie Bractwo Akademickie wykorzystało czas epidemii na przeprowadzkę i zamieniło dotychczasową skromną siedzibę przy ul. Grodzkiej na pomieszczenia po dawnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sieradzkiej 2. Muzeum w okresie letnim będzie czynne przez 3 dni w tygodniu i zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty marcepanowe.

Ładuję galerię...

- Uczestnik warsztatów zapoznaje się z dziejami słodyczy, a zwłaszcza z historią marcepanów, popularnego smakołyku pochodzenia wschodniego. Dowiaduje się także, kiedy aptekarze produkowali marcepany i czy słodycze mogą być lekarstwem. W części praktycznej własnoręcznie przygotowuje z naturalnych składników marcepan, co poświadcza wystawiony dyplom - czytamy na profilu facebookowym Muzeum Marcepanów. 

 

Placówka w okresie letnim jest czynna przez 3 dni w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 14:00 - 17:00, a warsztaty zaczynają się o pełnych godzinach. Można też zarezerwować zajęcia indywidualnie w innym terminie, w tym celu należy kontaktować się z Piotrkowskim Bractwem Akademickim pod adresem: ptbakad@gmail.com lub telefonicznie 663-644-749.  

 

Oprócz warsztatów w Muzeum będą odbywać się cykliczne wystawy oraz wykłady, a jak informuje prof. UJK dr hab. Jacek Bonarek w związku z nową siedzibą, Bractwo planuje dalszy rozwój Muzeum. Na ten moment stowarzyszenie wykorzystuje jedno z trzech pomieszczeń, ale planuje adaptację kolejnych i wprowadzenie nowych atrakcji, ale na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. 

 

Piotrowskie Bractwo Akademickie i Muzeum Marcepanów jest tworzone w większości przez wykładowców oraz byłych i obecnych studentów historii na piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. 

 

 


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marta1 ~Marta1 (Gość)12.07.2020 00:53

Ile kosztuje udział w takich warsztatach?

20


gość ~gość (Gość)11.07.2020 21:43

Wolę herbatę kapucynkę

22


gość ~gość (Gość)11.07.2020 17:39

Czy można na miejscu kupić wyroby marcepanowe?

40


gość ~gość (Gość)11.07.2020 17:50

No i fajnie. Powodzenia. Obok marcepanów można zrobić konkurencję dla Torunia, a może pokusić się o obważanki

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat