Murad rozpoczyna olimpijską rywalizację

AKS PiotrkówŚwiat Czwartek, 05 sierpnia 20215 1481
Magomedmurad Gadżijew w piątek nad ranem rozpoczyna walkę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodnik AKS Piotrków startuje w zapasach w stylu wolnym w kategorii 65 kg.
fot. PZZ

 

Magomedmurad Gadżijew to multimedalista międzynarodowych zawodów – ma w dorobku krążki z mistrzostw świata i Europy, Pucharu Świata i Igrzysk Europejskich, ale w bogatej kolekcji brakuje mu medalu olimpijskiego. Igrzyska w 2016 roku w Rio de Janeiro nie były dla niego udane, ponieważ rywalizację zakończył niespodziewanie już na pierwszej rundzie.

 

W ostatniej fazie przygotowań formę szlifował m.in. na obozach w Zakopanem i rodzinnym Dagestanie, gdzie koncentrował się na technice. Miał także okazję trenować nad Morzem Czarnym. Bardzo ważnym elementem w końcowym etapie jest zejście do odpowiedniej wagi, w czym bardzo pomocne są konsultacje z dietetykiem przeprowadzane regularnie od dłuższego czasu.

 

- To są moje drugie igrzyska. W porównaniu do poprzednich, teraz patrzę na wszystko w inny sposób. Do rywalizacji podejdę tak, żeby potem niczego nie żałować; żeby nie powiedzieć: „to, albo tamto mogłem zrobić inaczej”. Z takim nastawieniem staram się wychodzić na każde zawody, ale teraz takie podejście jest szczególnie ważne. Bardzo się cieszę z tego, że przed startem w Tokio udało się zrobić to, co zostało zaplanowane. Ze zdrowiem też jest wszystko w porządku, ominęły mnie poważne kontuzje. Wygląda na to, że w końcu będę walczył całkowicie zdrowy - mówi Magomedmurad Gadżijew, reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.


Piotrkowski wolniak na olimpijską matę wyjdzie w piątek nad ranem około 4:30 polskiego czasu. Jego pierwszym przeciwnikiem w rywalizacji do 65 kg będzie Georgios Pilidis. Jeśli pokona Greka, w ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Gadżimurad Raszidow (Rosja) – Wazgen Tewanian (Armenia). Półfinały zaplanowane są na ten sam dzień na godzinę 11:15. Repasaże i pojedynki o medale w tej kategorii zaplanowano na sobotnią sesję, która rozpocznie się o 11:45.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nowy ~Nowy (Gość)05.08.2021 22:48

Znawca ma rację a ogólne dostępne informacje na fb, insta itp są potwierdzeniem jego słów. Nie podszywaj się pod kogoś kim nienjestws i nie masz pojęcia o zapasach a jak udajesz że masz to sprawdzaj dokładniej....... Nie pozdrawiam.

00


go?ć_znawca ~go?ć_znawca (Gość)05.08.2021 14:45

Dlaczego piszecie piotrkowski Wolniak Skoro w piotrkowie nie ma zapasów w stylu wolnym. Chłopak na codzień trenuje w Bialogardzie więc to raczej ich zawodnik nie nasz bo nasz AKS nie rywalizuje w zapasach stylu wolnym mezczyzn tylko klasycznym oraz zapasach kobiet. Dla nas on walczy tylko w lidze zapaśniczej tak samo jak Z. Beleniuk jest aktualnym mistrzem olimpijskim w kat 87kg jakoś nikt o nim nie wspomniał. Pozdrawiam.

21


Paweł Grzybicki Paweł Grzybickiranga05.08.2021 18:24

Szanowny Panie proszę nie wypisywać głupot i kłamstw. Wszystkie informacje dotyczące Murada są ogólnie dostępne. Pozdrawiam

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat