Murad ma szansę zostać Sportowcem Roku 2020

ePiotrkow Czwartek, 03 grudnia 20200 1840
Trwa 86. edycja Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku. Jest on drugim najstarszym tego typu konkursem na świecie. W tym roku pośród nominowanych znalazł się reprezentant Atletycznego Klubu Sportowego w Piotrkowie, Magomedmurad Gadżijew.
Na zdjęciu Murad ze złotem ME, fot. PZZ

 

Murad, bo tak zwykli mówić o nim koledzy z maty urodził się w Dagestanie, ale już od wielu lat trenuje i reprezentuje barwy piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego oraz walczy z orzełkiem na piersi.

 

32-letni zapaśnik AKS-u został doceniony za zdobyte w tym roku mistrzostwo Europy.

„Zdobyłem złoty medal i tym samym spełniło się moje marzenie. To znakomity prezent, jaki sprawiłem sobie w dniu rodzin” – mówił uszczęśliwiony Magomedmurad Gadżijew po finałowej walce o mistrzostwo Europy. 15 lutego tego roku koronawirus SARS-CoV-2 jeszcze nie paraliżował świata w tak wielkim stopniu jak obecnie. We Włoszech w tym okresie zanotowano zaledwie trzy przypadki zakażeń i organizatorzy zapaśniczych mistrzostw Europy w Ostii, będącej dzielnicą Rzymu, nie mieli obaw, by przeprowadzić zawody. W naszej ekipie najlepiej spisał się wtedy występujący w kat. 70 kg w stylu wolnym Gadżijew. Od czasu, gdy walczy w barwach Polski to był jego siódmy medal w mistrzostwach świata i Europy, a drugie złoto. To trofeum było tym bardziej cenne, że osiągnięte w dniu 32. urodzin.

- czytamy na stronie organizatora plebiscytu, gdzie można także oddać głos na Murada.

 

86. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2020 Roku potrwa do końca grudnia, a jego wyniki zostaną ogłoszone na gali, która zgodnie z tradycją zawsze odbywa się w pierwszą lub drugą sobotę stycznia.

 

Pierwsza edycja konkursu została przeprowadzona w 1926 roku, a wygrał ją występujący w kilku dyscyplinach, Wacław Kuchar. W ostatniej triumfował z kolei Bartosz Zmarzlik.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat